محافظت از Wi-Fi و نمایش دستگاه های متصل به آن با نرم افزار SoftPerfect WiFi Guard

تکنولوژی Wi-Fi این روزها به محبوب ترین روش انتقال داده و اتصال دستگاه های مختلف به صورت بی سیم تبدیل شده است و بسیاری از کاربران برای اتصال دستگاه خود به مودم ADSL و اینترنت پُر سرعت از این تکنولوژی استفاده می کنند. با وجود تمامی راهکارهای امنیتی و آنتی ویروس های ارائه شده برای محافظت و جلوگیری از دسترسی غیر مجاز به این گونه از شبکه ها باز هم نمی توانیم مطمئن باشیم که شبکه ما توسط افراد دیگر مورد نفوذ قرار نگرفته است و یا اینکه رمز عبور اتصال به Wi-Fi ما توسط فرد دیگری شناسایی نشده باشد.

یک راهکار برای محافظت از شبکه مبتنی بر Wi-Fi، نظارت (Monitoring) دائمی سیستم هایی است که به شبکه خانگی یا اداری ما متصل شده اند و در صورت شناسایی دستگاه غیر مجاز، قطع ارتباط آنها از شبکه است.

نرم افزار WiFi Guard محصول شرکت استرالیایی SoftPerfect به شما امکان می دهد بدون نیاز به دانش شبکه، نظارت دقیقی را روی شبکه بی سیم خود داشته باشید.

برنامه رایگان WiFi Guard با شناسایی دستگاه هایی که با درخواست IP به شبکه Wi-Fi شما متصل شده اند، آنها را نمایش می دهد و در کنار آن امکانات کاربردی را برای محافظت و نظارت دائمی از Wi-Fi در اختیار شما قرار می دهد که در لیست زیر با آنها آشنا می شویم:

  1. این برنامه به صورت خودکار به دستگاه های متصل به شبکه، پینگ (Ping) ارسال می کند و از این طریق قابلیت نمایش تمامی دستگاه های در دسترس را فراهم می کند.
  2. در صورتی که پاسخ پینگ ارسال شده توسط WiFi Guard به دستگاه ها دریافت نگردد این برنامه، موضوع را به شما اطلاع می دهد تا مشکلات احتمالی را بر طرف کنید.
  3. با توجه به نیاز شما، WiFi Guard در بازه های زمانی تعیین شده مثلاً هر 10 دقیقه یکبار می تواند عملیات شناسایی دستگاه های متصل شده را به صورت خودکار انجام دهد.
  4. در صورت اتصال یک دستگاه ناشناخته یا جدید به شبکه، این برنامه به شما یک پیغام هشدار نمایش می دهد.
  5. پس از شناسایی هر دستگاه با کلیک روی آن و تیک زدن گزینه I know this computer or device می توانید آن دستگاه را به لیست دستگاه های مجاز برای دسترسی به شبکه بی سیم خود اضافه کنید.
  6. در این برنامه آدرس IP، آدرس Mac و نام کاربری سیستم های متصل شده نمایش داده می شوند که از این طریق می توانید به اطلاعات کامل تری درباره آن دستگاه دسترسی پیدا کنید.
  7. و …

شما می توانید همین الان نرم افزار WiFi Guard را دانلود کنید و بد نیست بدانید که این نرم افزار نه تنها زبان فارسی را پشتیبانی می کند بلکه با تمامی نسخه های ویندوز نیز سازگار می باشد.

الان دانلود کنید

منابع

WiFi Guard محصول SoftPerfect است. دانلود فنی «محافظت از Wi-Fi و نمایش دستگاه های متصل به آن با نرم افزار SoftPerfect WiFi Guard»، نتیجه ی گردآوری واحد چند رسانه ای پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا