چگونه می توان جلوی مشکل مصرف بالای رم گوگل کروم را گرفت؟

یکی از مشکلات بسیار بزرگی که تمام کاربران مرورگر گوگل کروم با آن روبرو هستند، مصرف بالای رم (RAM) در این مرورگر وب است. با این حال باید بدانید که این مرورگر در عمل مصرف رم بالایی ندارد، بلکه در مقایسه با دیگر مرورگرها، مصرف رم آن بسیار معقول است و مرورگرهای فایرفاکس، سافاری و اپرا مقدار رم بیشتری را نسبت به گوگل کروم مصرف می کنند.

در حقیقت مسئله این است که در بیشتر موارد کاربر عامل اصلی مصرف بالای رم در مرورگر کروم است. افزودن افزونه های مختلف به مرورگر می تواند موجب افزایش چند برابری مصرف رم دستگاه شما شود. برای مدیریت مصرف رم در مرورگر کروم پیشنهاد می کنیم افزونه های اضافی را از روی مرورگر خود حذف کنید.

برای اینکار روی سه نقطه بالای سمت راست گوگل کروم کلیک کرده و گزینه Setting را انتخاب کنید. در ادامه می توانید روی سه خط بالای سمت چپ صفحه جدید کلیک کرده و در پایین منو باز شده، گزینه Extensions را انتخاب کنید. راه دیگر رسیدن به گزینه Extensions این است که روی سه نقطه بالای سمت راست گوگل کروم کلیک کرده و از زیر منو More Tools آن را انتخاب نمایید.

با انتخاب گزینه Extensions فهرستی از افزونه های موجود روی سیستم شما نمایش داده خواهد شد که به کمک کلید Remove در پایین هر یک از موارد، امکان حذف آن از کروم را خواهید داشت. این کار به شدت روی سرعت کامپیوتر شما تاثیر خواهد گذاشت و هر چقدر افزونه های شما کمتر باشد، میزان رم مصرفی کروم نیز روی دستگاه شما به همان نسبت کمتر خواهد شد. همچنین به یاد داشته باشید که باید همیشه مرورگر خود را بروز نگاه دارید.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «چگونه می توان جلوی مشکل مصرف بالای رم گوگل کروم را گرفت؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا