راهکار Proxxi برای رفع خطر برق گرفتگی

استارت آپ Proxxi مستقر در ونکوور گجت هایی به صورت دستبند راهی بازار کرده که شاید تهیه آنها برای خیلی از کارگران اجتناب ناپذیر به نظر می آید.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، این استارت آپ دستگاهی مجهز به سنسور طراحی کرده که به محض نزدیک شدن به منبع الکتریکی با ولتاژ بالا شروع به بوق زدن می کند. مکانیک ها و برقکارها به عنوان مصرف کننده های اصلی این دستگاه شناخته می شوند که در مواقع خطر هشدارهای لازم را به افراد ارسال می کنند.

Proxxi که در مراحل ابتدایی راه اندازی با فروش قابل توجه محصولاتش روبرو بوده، حالا درصدد توسعه هرچه بیشتر و توزیع این دستبندهای هوشمند به شرکت های معتبر و بزرگ الکترونیکی است. این دستبندها به اپلیکیشنی متصل می شوند که حتی این امکان را هم به کارگران می دهند تا هشدارهای مکرر را اگر روی یک وسیله پُر انرژی در حال کار کردن هستند، خاموش کنند. همچنین این دستگاه قادر به ردیابی تعداد دفعات خطرهای احتمالی از طریق وایرلس هستند. چنین قابلیتی بخش مدیریتی را پیش از شروع کار در جریان مناطق پُر خطر محل حضور کارگران قرار می دهد.

این استارت آپ توسط ریچارد سیم (Richard Sim) و کمپبل مک دونالد (Campbell Macdonald) تاسیس شده و ثبت هزار سفارش اولیه برای محصولات این شرکت، ضرورت در اختیار داشتن این گجت ها را برای افراد شاغل در این عرصه نمایان می کند. همچنین مجهز بودن شرکت های مهم و بزرگ به این دستگاه ها صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های فراوان و بیمه را به همراه خواهد داشت.

این شرکت کار خود را از زمانی آغاز کرد که British Columbia Hydro، ریچارد سیم را مامور تحقیق روی ساخت محصولی برای محافظت کارگران از خطر برق گرفتگی کرده بود. مک دونالد می گوید: «ما متوجه شدیم که تمام برقکارها به چنین چیزی نیاز داشتند. اما مهیج ترین چیزی که در سال گذشته کشف کردیم این بود که این دستبندها برای طیف وسیعی از مشاغل در زمینه های نفت و گاز و ساخت و ساز هم بسیار مورد نیاز خواهد بود.»

هدف اصلی این استارت آپ ساخت و طراحی چیزی است که بتوان در کل روز از آن استفاده کرد. در حالی که بیشتر سنسورهای موجود فعلی با کارآیی مشابه در بازار صرفاً در موقعیت های خطرناک مورد استفاده قرار می گیرند. Proxxi به گونه ای طراحی شده که صبح در حالت روشن قرار می گیرد و شب ها بطور خودکار بعد از پایان شیفت کاری خاموش می شود. هم اکنون سنسورهای مشابه دیگری در بازار عرضه شده اند که البته صرفاً روی خطرهای خیلی زیاد متمرکز شده اند و مردم تنها زمانی که احساس می کنند در معرض خطر قرار دارند، از آنها استفاده می کنند. هدف Proxxi از طراحی دستگاه هایش در واقع پیشگیری از اشتباهات انسانی و خطر مرگ است.

منابع

خبر علمی «راهکار Proxxi برای رفع خطر برق گرفتگی» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به SmithsonianMag و مجله پنجره خلاقیت، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا