شخصیت شناسی گروه خونی O

گروه O رایج ترین گروه خونی است. به عبارتی بیشتر مردم از گروه خونی O هستند، اما اگر تصور می کنید که فراوانی، مایه راحتی خیال است، قطعاً به گروه خونی O تعلق ندارید.

حقیقت این است که همه اشخاصی که گروه خونی O دارند، می خواهند در همه زمینه های زندگی از ورزش گرفته تا کسب و کار یا حتی در جنگ در صدر باشند. بیشتر مقامات، افرادی با گروه خونی O هستند که در صدر قرار گرفته اند. به این ترتیب به نظر می رسد در حالی که معدود افرادی با گروه خونی O از بالا نگاه می کنند و لبخند می زنند (به صدر رسیده اند)، تعداد زیادی از افراد این گروه خونی، غمگین روی نیمکت های پارک ها نشسته اند. چه حدسی می زنید؟

شما هر گروه خونی A – B – O و AB باشید، مظهر آن هستید. اگر گروه خونی A هستید، همه اندام شما، A است. آزمایشی از یک موی بدن شما نشان می دهد که چه گروه خونی دارید. بر اساس پژوهش ها و فرمول بندی های انجام شده، تحلیل شخصیت گروه خون، راه حل زیست شیمیایی جالبی را به دست می دهد که با آن می توان رازهای شخصیت ها را بر ملا نمود. در ادامه شما می توانید با شخصیت گروه خونی O بطور کامل آشنا شوید.

افراد گروه خونی O مایه استواری جهان رقابت محسوب می شوند. از این رو محتاج موضع قدرت و رهبری هستند و بی تردید همانطور که بیان شد، در هر زمینه ای فقط جای محدودی برای صدرنشینان وجود دارد و سایر افراد این گروه خونی تلاش می کنند تا از راه های دیگری به آن مراتب دست یابند. این حالت از آنان رقیبانی پُرشور می سازد.

افراد گروه خون O، کسانی هستند که بیش از همه به قدرت احترام می گذارند، چون آرزو دارند که روزی همان قدرت باشند. آنان نه تنها پدیدآورندگان درجه بندی و سلسله مراتب اجتماعی هستند، بلکه دوست دارند صاحب اختیار باشند؛ دقیقاً مشخص کنند چه کسی چه کاره است، اوضاع از چه قرار است و یا چه کسی در راه پیشرفت یا افول می باشد. این آگاهی از نظم امور، حس ششم خاص در افراد گروه خون O است که گروه های دیگر همیشه آن را درک و یا از آن قدردانی نمی کنند.

جاذبه ی موفقیت، افراد گروه خون O را بیشتر از هر گروه خونی دیگری هدفمند می کند. آنان در اوایل زندگی اهداف خود را مشخص می کنند و در دهه سی سالگی با تمرکز زیاد به سوی آنها حرکت می کنند. در حالی که ممکن است اوایل زندگی شغل های متفاوت بسیاری داشته باشند، اما وقتی به میانسالی می رسند، همچون بمب هایی هوشمند برای خود حرکت می نمایند. این مطلب هم در مورد مردان و هم درباره زنان صادق است.

گروه خون O بهترین رئیس را از شخص، می سازد و دارای آن خصلتی می کند که رهبر باشد. حالا چه سرپرست پختن نان و یا چه رهبر یک کشور. افراد گروه خونی O بهترین روسای جمهور، سرپرستان انجمن شهر، سرمربیان ورزش و ژنرال می شوند. لازم نیست برای یافتن افراد با رتبه رهبری، خیلی دور برویم. رونالد ریگان رئیس جمهور اسبق آمریکا، ملکه الیزابت و پسرش پرنس چارلز از گروه خون O هستند. بدیهی است که ملکه الیزابت، سلطنت جزایر بریتانیا را قطع نظر از گروه خون بدست می آورد زیرا جانشینی بر اساس نسبت خونی بود تا گروه خونی، اما در مورد ریگان چطور؟

رونالد ریگان نمونه کاملی از شخصیت بالای گروه خون O و ترکیبی از چند وجه مهم واقعی آن است. ریگان مثل اکثر افراد گروه خون O، همواره بیشتر دل مشغول انعکاس تصویر خود بود تا رفتار سیاسی اش. او بازیگری حرفه ای بود که زندگی اش از ایجاد تصورات ذهنی تشکیل می شد.

افراد گروه خون O در اجرای کارهای هنری دارای استعداد فطری اند و ریگان نمونه برجسته ی قابلیت نوع خونی O است. علاقه او به پروراندن تصویر مثبتی از خود، دیگر ویژگی مشترک اکثر افراد این گروه خونی است. آنها دوست دارند تصور خوبی از خود ایجاد کنند، مورد علاقه قرار گیرند و بالاتر از همه، مورد احترام باشند.

دیگر صفت مشخصه گروه خونی O که شاید بهترین نمونه آن در ریگان باشد، اشتیاق مهار نشدنی برای انجام هر کاری و خوش بینی فوق العاده اوست. در واقع، او خوش بینی را به عنوان ابزار به کار می برد، در حالی که اغلب آدم های دیگر آن را صرفاً به عنوان شیوه ی نگرش قبول می کنند. این نوع نگرش و رهبری، گرچه شاید فاقد تیزهوشی، قوه ی درک و اندیشه باشد، اما توانایی و جسارت فوق العاده ای می طلبد. به همین دلیل افراد گروه خونی O رهبران بزرگی می شوند. آنها کاملاً دارای خصلت هایی هستند که لازمه ی هدایت، جسارت و نگرش در حوزه کاری است. چنین ادعایی به هیچ وجه این نیست که بگوییم این افراد همیشه بهترین تصمیمات را می گیرند، اما اغلب در شرایطی که هر فرد دیگری فقط بساطش را جمع می کند و هرچه زودتر می گریزد، توانایی اخذ تصمیم را دارند.

یکی از صفاتی که موجب می شود تا افراد گروه خونی O چنین ریسک هایی را بپذیرند، حس قوی و باورنکردنی اعتماد به نفس است. این افراد بیشتر از دیگران، خودشان را باور دارند، و این اطمینان به خویشتن، اغلب برای دستیابی به موفقیت کافی است.

خصوصیت دیگری که برای دارندگان گروه خون O پذیرش مشتاقانه ریسک های بزرگ را امکانپذیر می سازد، آن است که وقتی ذهن خود را معطوف به موضوعی می کنند، هیچ کاری نمی توان کرد تا مانع آنها شد. هدفمندی و رقابت جویی این گروه خونی، ایشان را در وضعیتی قرار می دهد که می تواند برای تشخیص اهداف خود، انرژی بیشتری صرف کند که گاهی اوقات بیشتر از حد طبیعی است.

آنان می توانند حس کنند چه کسی، چه چیزی و چرا مهم است. آنها حس ششم فوق العاده ای در تفکیک کردن مطالب کاملاً مهم از امور جزئی دارند و می توانند به محض آنکه متوجه شدند کدام راه رو به بالا است، خیلی ماهرانه جهان خود را تقسیم کنند و نقشه عمل را شکل دهند.

طبعاً تمامی این توانایی ها که افراد گروه خون O در اختیار دارند تا در جهان ارتقاء یابند، بدون قدرت مهم تمرکز، بی ارزش بود. هدف گرایی به نحو شگفت آوری اینان را معطوف به آنچه می کند که باید انجام پذیرد تا از آغاز به انجام برسد. این یکی از شرایط اصلی لازم رهبری است. جایی که دیگران چه بسا در جزئیات گیج کننده و نامربوط راه خود را گم کنند، فردی با گروه خونی O درست و سریع عمل می کند و بدون چشم پوشی از هیچ ذره ای، ضروریات را از زوائد جدا کرده و شرایطی فراهم می آورد که همه گروه جمع می شوند و می بینند کار انجام شده است.

با این حال شخصیت انسان گروه خون O، کاستی های فاحشی دارد که می تواند به شدت مانع کارآیی چشمگیرترین فرد، چه در زمینه سیاست، چه در کسب و کار، چه در ورزش یا حتی عشق شود.

چون افراد گروه خون O در درک ویژگی سلسله مراتب و روابط اجتماعی بسیار قوی هستند، رفتار خود را هماهنگ با چنین ساختارهایی شکل می دهند. به این معنا که تا وقتی در شرایط آشنا کار می کنند، عالی هستند، اما وقتی آنها را از محیط آشنا دور می کنید، چنان است که گویی طفلی را از حوض کوچکش بیرون می آورید. انسان گروه خونی O (از کوچکترین گرفته تا بزرگترین رهبر) در محیط های ناآشنا کاملاً درمانده است. در آنجایی که نه قانونی، نه سلسله مراتبی و نه راهنمایی برای وضعیت جدید وجود دارد، اینان کاملاً وابسته به افراد سایر گروه های خونی می شوند.

یکی از دلایل این امر آن است که افراد گروه خونی O انرژی و تلاش خیلی زیادی به کار می برند تا پیش بینی نمایند و یاد بگیرند که چگونه در آن نظام اول شوند و وقتی قوانین بدون تایید آنها تغییر می یابد، هیچ توجیهی ندارند.

هنگامی که شخص با گروه خون O رهبر می شود، بطورکلی یکی از امتیازات برای سازماندهی یا انسجام جامعه، استعداد او در محول کردن وظایف به اولیای امور و دلگرمی است که القاء می کند. وقتی چنین شخصی سرپرستی را بر عهده می گیرد، بی تردید درآمد افزایش می یابد و در ثبات اجتماعی، اقتصادی و اهمیت ارزش های سنتی و اغلب سنت گرایانه، توفیقی حاصل می شود.

در دهه 1950، وقتی آیزنهاور رئیس جمهور بود، آمریکا از رفاه بی سابقه ای بهره مند شد. در زمان ریاست جمهوری ریگان هم وضعیت مشابهی روی داد. در همان زمانی که به خاطر برخوردهای حاد و بحران های سیاست خارجی، اوضاع آشفته بود، حکومت ریگان در مقایسه با سال 1980 که او انتخاب شده بود، احساس بهتری درباره کشور در مردم ایجاد کرده بود.

دیگر مشکل ناگوار و معمول افراد گروه خونی O آن است که رقابت جویی و کشش قوی آنان برای رسیدن به مقام اول، غالباً موجب می شود که نسبت به اطرافیان خود بی توجه شوند. آنان می توانند خونسرد و بی احساس جلوه کنند و مشهور هستند به اینکه در بیشتر موارد رفتاری تکبرآمیز دارند.

این افراد عاشق سخنرانی کردن و شنیدن صدای خودشان هستند. به رغم همه چیز، چه کسی آگاه تر از انسانی با گروه خونی O است؟! افراد گروه خونی O از اینکه به آنان گفته شود چه کنند، ناراحت می شوند و نصایح انضباطی یا هر نوع انتقاد را نمی پذیرند.

فرد گروه خون O با عواطف معمول و پایدار که به ندرت هر نوع احساس ناگواری را نشان می دهد، وقتی در معرض تهدید قرار می گیرد، می تواند به تکاپو افتد و به دیوانه ای عنان گسیخته مبدل شود. از سوی دیگر مشهور است که آدم های گروه خونی O به ندرت کینه ها را نگاه می دارند. آنان پیش از اینکه بیشتر مردم متوجه شوند عصبانیت ظهور کرده است، بر زبانه های خشم درونی خود غلبه می کنند.

در حالی که اغلب افراد گروه خونی O در جهان بی رحم رقابت، جایگاه راحتی می یابند، افرادی هم هستند که می توانند خطرناک ترین جنایتکاران روی زمین شوند. جهتی که آدم های گروه خونی O انتخاب می کنند به راستی بستگی به آن دارد که چگونه با آنان رفتار شده است. چنانچه هنگامی که کودک بوده در انزوا قرار گرفته و بطور نامناسبی پرورش یافته باشد، احتمال دارد که شیوه نگرش و الگوهای رفتاری ضد اجتماعی در وی پیشرفت کند.

آنچه در گروه خون O تغییر نمی کند، تمایل وافر آنها به تلاش برای موفقیت است. آنان می خواهند بدون توجه به شرایط شان به سوی بالاترین مکان حرکت کنند. بدین ترتیب اگر در محله ای فاسد که تحت سلطه ی اوباش خیابانی قرار دارد، طفل در حال رشدی را می شناسید که آنجا تنها مکان آشنا برای اوست، می توانید شرط ببندید که او همان اوباش خیابانی را وسیله ای برای سرشناس شدن می داند و ممکن است رئیس حرفه ای گروه خلافکاران از آب در آید.

اغلب اعضای گروه های بزرگ مافیا دارای گروه خون O هستند. معروف ترین آنان، آل کاپون (Al Capone) نیز از همین گروه خونی بود.

این تلاش بی وقفه توام با توانایی بی نظیر در تمرکز است که افراد گروه خونی O را به بهترین موقعیت ها می رساند. این ترکیب، در عشق هم مثل همه زمینه های دیگر تلاش فردی موثر است. رومئو و ژولیت را نه فقط به روایت شکسپیر، بلکه به عنوان شخصیت هایی حقیقی در نظر بگیرید. دو نوجوان که تمام فکر و ذکرشان عشق دیوانه وار به هم بود و نمی توانستند واقعیت را بپذیرند. مشکل این بود که هر دوی آنان گروه خونی O بودند. وقتی شخصی با گروه خون O فکر خود را متمرکز عشق می کند، مثل سگی است که بازوی تان را گاز بگیرد. آنها تا وقتی تکه ای را که به دنبالش هستند به دست نیاورند، به راحتی نمی روند.

عاقلانه نیست که دو نفر با گروه خونی O دلباخته ی یکدیگر شوند، زیرا هر دو می خواهند در صدر قرار گیرند و در عشق هم مثل سیاست نمی توانید بدون جار و جنجال، دو رئیس داشته باشید.

مشکل این است که افراد گروه خون O شدیداً پایبند ظواهر هستند. نمی توانند جلوی خودشان را بگیرند تا حرف نزنند و در بیان کلمات استاد می باشند. در عشق هم مثل سایر امور عاقلانه تر است که در بیشتر موارد زیرک و ساکت بود تا اینکه سر و صدای زیاد به راه انداخت و بعد پشیمان شد. این افراد شیفته تصورات خود هستند، پس افکارشان را بیرون می ریزند و اغلب حتی وقتی عاقلانه تر است که زبان به دهان گیرند، خودستایی می کنند.

مرد گروه خون O که سعی دارد زنی را اغوا کند، صریح ترین انسان است؛ تا حد مرگ او را می ستاید و زبان بازی می کند تا محبتش را جلب نماید، اما اگر آن زن خیلی سریع رضایت دهد پشیمان خواهد شد، زیرا مرد گروه خون O اگر تصور کند که زنی خیلی سهل الوصول است، آشکارا دمدمی مزاج می شود. بهترین سیاست در مورد چنین مرد عاشق پیشه ای، منتظر نگاه داشتن او است، به مصداق آن ضرب المثل قدیمی که می گوید: «برای حلقه ی ازدواج پافشاری کن که اگر برود، رفت که رفت، انگار که هرگز نبوده!»

زنان گروه خونی O چنین نیستند. آنان پرشورترین دلباختگان سراسر عالم اند. نظرسنجی از شوهران در ژاپن معلوم کرد که زنان گروه O شیفته ترین همسران هستند، آنها بی تردید عجیب و غریب ترین رفتارها را دارند و شگفت انگیز و جذاب اند. آنان به سرعت عاشق می شوند و به راحتی ناامید می گردند؛ زیرا علاوه بر خودپسندی و تصورگرایی که می دانیم، افراد گروه خون O شدیداً حسودند.

زن گروه خون O خواهان نشانه های اطمینان است. او چیزهایی را می طلبد که دیگران فقط آن را خوشایند می دانند. او باید با خانه ای بزرگ و شوهری موفق فخر بفروشد و به چیزی کمتر از موفقیت کامل رضایت نمی دهد. آنگاه اگر آن شوهر طفره برود، بهتر است دونده ی دو ماراتن باشد، زیرا همسرش او را تعقیب و دستگیر می کند و وادارش می نماید تا در هر دو کار موفق شود. با این همه، شوهر گروه خونی O هم پرنده ای سرسخت است. او به تصور رئیس خانواده بودن اهمیت می دهد و اینکه همه چیز به نظر کاملاً تحت کنترل برسد. همسری فداکار می خواهد و هیچ نوعی بدخلقی حاکی از نافرمانی را تاب نمی آورد. او نیاز دارد تا فکر کند که مسئولیت با اوست.

زمانی که مبحث وظیفه ی والدین مطرح باشد، پدران و مادران گروه خونی O فوق العاده اند و خود را غرق آن می کنند که فرزندان شان را شاد، سلامت، تحصیل کرده و موفق بار آوردند، همچنان که خودشان سعی کرده اند تا چنین باشند.

افراد گروه خونی O در مورد سلامتی بسیار دقیق هستند، شاید چون سلامت قابل رویت در هر کسی است. اگر پی ببرند که مصرف دخانیات، نوشیدن مشروب و سایر عادات مخرب، برایشان ضرر دارد، سریعاً آن را ترک می کنند. در محافظت از خویشتن حس قوی شگفت آوری دارند. اگر بیمار شوند، بیشتر مستعد ابتلا به بیماری های معده، قلب و دستگاه گردش خون هستند، وقتی خودکشی می کنند که به راستی هیچ امیدی نباشد. در غیر این صورت به خاطر حس قوی اعتماد به نفس شان زندگی را امیدوار کننده می بینند.

این حس شَدید محافظت از خویش باعث شده است تا آدم های گروه خون O در مقایسه با اطرافیان شان از محبوبیت کمتری برخوردار باشند. این حالت مسلماً به خودستایی آنها مربوط می شود که باهوش تر و بهتر هستند و همیشه حق دارند. از آنجایی که افراد گروه خون O بطور معمول بسیار پایبند هدف هستند، وقتی موضوعات مهم میان باشد، هم نوعان را نادیده می گیرند. این افراد آن از خودگذشتگی را ندارند که بگذارند فرد دیگری اول برود. آنان از همان ابتدا محاسبه کرده اند و چنانچه حادثه غیر منتظره ای موجب بروز برخورد ایشان با همسایه شود، بهتر است مطمئن شوید که برای همه جلیقه نجات هست، در غیر این صورت او اول آنها را می پوشد و هرگز به کسی واگذار نمی کند.

از آنجا که آدم های گروه خونی O واقع بین هستند در موارد مالی (پول خودشان) فوق العاده اند. آنها حسابگر، برنامه ریز و افرادی هستند که در سرمایه گذاری یا تصمیمات مالی درست، پیشگام اند. بیشترین اقتصاددانان جهان از گروه خونی O بوده اند. وقتی امور مربوط به خانه مطرح می شود، هیچ کسی برای گرداندن آن مثل زن گروه خون O نیست. او صرفه جو است، امنیت خاطر دارد و با شور و شوق کار می کند. مدیری بهتر از او نمی توان یافت.

افراد گروه خونی O قماربازان قهاری هستند.

آنان فردگرا می باشند. به همین دلیل است که در شرکت های جدید تعداد زیادی از مدیران اجرایی گروه خون O هستند که زمام امور را در دست دارند و افراد زیادی با گروه خون O وجود دارند که مخترع، دانشمند و هنرمندان نمایشی اند. موری گلمن (Murray Gell Mann) فیزیکدان را در نظر آورید که جایزه نوبل را برای کشف کوارک کسب کرد و نیز لین ردگریو (Lynn Redgrave) بازیگر را، که گروه خونی O بودند و مسلماً برای خود مسیری فردی مشخص ترسیم کرده بودند.

به عنوان یک قاعده، آدم های گروه خونی O، افرادی سخت مشتاق انگیزه های مشخص اند که می خواهند تغییری به وجود آورند. آنها همچنین دوست دارند دیده شوند و پاداش بگیرند. احتمالاً بیشتر از افراد دیگر اتومبیل تازه پُر زرق و برق می خرند، البته به نظر می رسد بیش از همه توان خرید آن را دارند. آنان دیدگاه مقتصدانه ای دارند که به ایشان می گوید چگونه و برای چه خرج کنند. در مورد آینده ی شخصی بسیار خوب برنامه ریزی می کنند و به شرطی که شخص مناسبی را برای دوست داشتن انتخاب کنند، می توانند بهترین عشاق جهان باشند.

در مجموع با آنکه افراد گروه خون O با دقت خود را می آرایند و لباس می پوشند و دائم به فکر متمایز کردن خویش هستند، اما افرادی هستند که با تشریک مساعی های مختلف خود، در فهم آنکه چه چیزی مهم است توانایی فراوان دارند و استعدادشان برای نشان دادن راه، زندگی ما را غنی تر می کند.

اکنون اجازه دهید خصلت های اکثر افراد گروه خون O را خلاصه کنیم و ببینیم چه چیزی آنان را از سه گروه دیگر متمایز می کند.

ویژگی ها و کاستی های گروه خونی O

مثبت

منفی

روشن بین

برای نظرات دیگران ارزش قائل نیست.

آگاه از خواسته دیگری

می تواند دورنما را گم کند.

می تواند تمرکز کند.

تمرکز بیش از حد دارد و سایر اطلاعات را از دست می دهد.

از روابط اجتماعی ارزیابی مطلوب دارد.

در پی مقام است.

می تواند با مافوق به خوبی رفتار کند.

چاپلوس است.

هدف گرا

قدرت طلب است.

محاسبه گر و برنامه ریز

نسبت به دیگران بی اعتنا است.

سالم است.

موفقیت های کوچک را نادیده می گیرد.

نیروی جنسی قوی دارد.

معشوقی وسواسی است.

برای مهر ورزیدن سریعاً تهییج می شود.

می تواند به شخص نامناسب عشق بورزد.

زبان آور است.

نمی تواند ساکت شود.

تمایلات خویش را می پروراند.

باید متفاوت باشد.

واقع گرا است.

به نظر دیگران سرد و بی اعتنا می رسد.

ساده می اندیشد، کم عقده است.

می تواند خشن و بی نزاکت جلوه کند.

در ورزش توانا است.

بیش از حد رقابت جو است.

رهبری قوی است.

در دنباله روی چندان خوب نیست.

عاطفی و خاطره برانگیز است.

رفتار کودکانه دارد.

خوش بین و آرمانگرا است.

فقط برای خودش روا دارد.

در کسب و کار، شایسته است.

می تواند طماع باشد.

با غریبه ها محتاط است.

با مردم رفتاری عادلانه ندارد، عصبی است.

همیشه تصویر ذهنی هوشیاری دارد.

در لباس و آرایش زیاده روی می کند.

عصبانی نیست.

غیر قابل اعتماد است و چندان به دیگران اهمیت نمی دهد.

نسبت به همسر وفادار است.

بی نهایت حسود است.

در بازی ها کارآمد است.

وقتی آشفته است از واقعیت می گریزد.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله علمی و آموزشی «شخصیت شناسی گروه خونی O»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب شخصیت گروه های خونی، نوشته ی توشیتاکا نومی و الکساندر بشر و ترجمه گیله گل بهروزان از انتشارات نقش و نگار، منتشر شده در 1393 با شابک 9-47-7002-964-978 به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

[/toggle]

نمایش بیشتر

‫5 دیدگاه

 1. سلام وقت شما بخیر.
  اصلا نمیدونم چطور تشکر کنم، واقعا بینظیر بود و صد درصد درست و دقیقا منطبق بود با ازمونهای شخصیت شناسی.
  عالی و واقعیت محض و کامل بود. کلی خندیدم در تنهایی که مطالعه می کردم.
  سپاسگزارم.

 2. خیلی عالی بود! ما هم کلی خندیدیم! از اون کسی که این ها رو رفته از کتابها گرداوری کرده باید تشکر کرد. سپاس

 3. سلام و خسته نباشید
  من اوی مثبت هستم و خیلی از مطالبتون لذت بردم تمامی افراد خانواده و فامیل من از گروه خونی او هستند ولی یه چیز اشتباهه من تو خواسته هام زیاده رو نیستم و به اطرافیام خیلی احترام میذارم و بهشون اهمیت میدم. ولی در کل عالی بود. ممنون.

 4. سلام من گروه خونی اومنفی هستم واقعا حال کردم هر چی بودم و هم در ظاهر و هم باطنمو گفت واقعا حال کردم کلی خندیدم چون تا حالا کسی این همه واضح روحیات شخصیتیمو نگفته بود کیف کردم دمتون گرم گرم واقعا لذت بردم. اینم بگم من تا حالا در کلی کلاس های مجازی شما شرکت کردم اما این همه کاربردی نبودن. مرسی امیدوارترم کردید به آینده ام. هر چی برای خودم میخوام تقدیم به شما

  1. همکلاسی و همراه خوب یو سی؛ کیوان عزیز
   با سلام و احترام
   از رضایت شما بسیار خوشحالیم و امیدواریم که در زمینه دوره های آموزشی نیز، شاهد این رضایت در شما باشیم.
   شادی و موفقیت روز افزون را برای شما آرزومندیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا