افراد خودشیفته کمتر از دموکراسی حمایت می کنند

تحقیقات نشان می دهند افرادی که خودشیفته هستند، به احتمال زیاد حمایت کمتری از دموکراسی نشان می دهند. آنها همچنین احساس می کنند دموکراسی برای نظم و انضباط خوب نیست و بهتر است کشورها توسط مدیران یا ارتش مستبد اداره شوند.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، تحقیقات انجام شده در دانشگاه کنت نشان می دهند احتمالاً به علت اینکه افراد خودشیفته تمایل دارند حق را به خودشان بدهند و حس برتری جویی بر دیگران داشته باشند، کمتر می توانند نظرات مخالف را تحمل کنند؛ برعکس افرادی که نگرش مثبت و غیر دفاعی دارند و به دیگران اعتماد می کنند، حمایت بیشتری از دموکراسی نشان می دهند.

در این آزمایش با موضوع «خودشیفتگی شَدید و عزت نفس پایین موجب کاهش حمایت از دموکراسی می شود»، ارتباط بین دو گونه مختلف خودارزیابی افراد (خودشیفتگی و عزت نفس) در کشورهای آمریکا و لهستان مورد بررسی قرار گرفت.

این آزمایش برای درک مکانیسم روانی که منجر به حمایت از دموکراسی می شود انجام شد. پیش از این مشخص شده بود که ویژگی های پایه شخصیتی افراد می توانند گویای عقاید کلی آنها درباره سازماندهی جامعه باشد.

دکتر Cichocka، سرپرست این تحقیق، می گوید: «می خواهیم بدانیم آیا نسل جدید نسبت به قدیمی ها خودشیفته تر هستند یا نه؛ اما مهم است که تاثیر تغییرات اجتماعی روی افراد را نیز ارزیابی کنیم. باید مطمئن شویم که احساس حق به جانب بودن افراد را تقویت نمی کنیم و سطح انتظار آنها را برای درمان های خاص بالا نمی بریم. در پایان، این فرآیند می تواند تاثیر مهمی بر عقاید اجتماعی و سیاسی ما داشته باشد.»

منابع

خبر علمی «افراد خودشیفته کمتر از دموکراسی حمایت می کنند» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به University of Kent و مجله موفقیت، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا