کسب درآمد از کسب و کارهای اینترنتی با دورکاری یا فریلنسینگ

اینترنت یک شاهراه کسب درآمد است. از اینترنت می توان پول بدست آورد. می توان یک کسب و کار راه اندازی کرد، خرید و فروش کرد و از طریق آن امرار معاش نمود.

در این مقاله شما می توانید با یک روش کسب درآمد از کسب و کارهای اینترنتی از طریق دورکاری یا فریلنسینگ آشنا شوید.

دورکاری یا فریلنسینگ شیوه ای از کسب درآمد است که بر پایه آن فرد یا مجموعه ای قول انجام کاری را در ازای دستمزد مشخص به شخص یا شرکت دیگری می دهد. در این شیوه از کسب درآمد، نیازی نیست تا فرد انجام دهنده کار، هر روز در محل خاصی حاضر شود تا کار کارفرما را انجام دهد. بلکه در بسیاری از موارد هماهنگی، دریافت، انجام و تسویه حساب از راه دور صورت می پذیرد.

مدل توسعه یافته این کسب و کار بر پایه اینترنت به گونه ای ایجاد شده که دو طرف یک قرارداد می توانند از دو کشور مختلف بوده و هیچ محدودیت مکانی برای انجام کار و کسب درآمد وجود نداشته باشد.

دو نمونه از این گونه وب سایت عبارتند از:

سایت ادسک (www.odesk.com)

Odesk & Elance یک سرویس دورکاری حرفه ای و موفق است که بیش از 10 سال سابقه دارد. خدمات این سایت در 8 گروه مستقل شامل توسعه وب، توسعه موبایل، طراحی، نویسندگی، دستیار مجازی، فروش و بازاریابی، حسابداری و مشاوره است.

سایت فیور (www.fiverr.com)

سایت فیور یکی از بزرگترین بازارهای فروش خدمات و دورکاری آنلاین در جهان است که کارهای خود را در گروه های مختلفی نظیر طراحی و گرافیک، ویدئو، موزیک، نویسندگی، برنامه نویسی و… تقسیم بندی کرده است.

از امتیازهای این سایت، ارتباط بسیار حرفه ای با لینکدین است که با عضویت در این شبکه می توانید از خدمات فیور و لینکدین بطور همزمان استفاده کنید. فیور تمام محصولات و خدمات ارائه شده خود را به صورت خودکار در گروه مخصوص خود در لینکدین به اشتراک می گذارد و امکان ارتباط بین کاربران را در لینکدین فراهم می کند.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «کسب درآمد از کسب و کارهای اینترنتی با دورکاری یا فریلنسینگ»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا