خطر ابتلا به دیابت در خانم هایی که بیش از 45 ساعت در هفته کار می کنند

بررسی ها نشان می دهد خانم هایی که برای مدت زمان طولانی کار می کنند، بیشتر در معرض ابتلا به دیابت هستند.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، متخصصان کانادایی در مطالعه ای مشاهده کردند خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در میان خانم هایی که در هفته 45 ساعت یا بیشتر کار می کنند، افزایش می یابد. این یافته بار دیگر توجهات را به یکی دیگر از خطرات کار کردن طولانی مدت برای سلامتی و لزوم حفظ تعادل بین کار و زندگی برای کارمندان جلب کرد.

مطالعات پیشین در مورد ارتباط بین دیابت و کار کردن طولانی مدت بیشتر روی مردان متمرکز بوده است. در این مطالعه جدید، محققان کانادایی به بررسی اطلاعات 7065 نفر بزرگسال شاغل برای مدت زمان 12 سال پرداختند. این افراد بر اساس تعداد ساعاتی که در هفته کار می کنند به چهار گروه تقسیم شدند. در پایان زمان مطالعه، حدود 10 درصد این افراد به دیابت دچار شدند. همچنین موارد ابتلا به دیابت در میان مردان، افراد بزرگسال و افراد چاق شایع تر است. هر چند با در نظر گرفتن فاکتور ساعات کاری مشاهده شد احتمال ابتلا به دیابت در مردانی که مدت زمان بیشتری کار می کنند کاهش پیدا می کند. در حالی که این رابطه در زنان مشاهده نشد.

به گفته محققان کانادایی بالا بودن ساعات کاری با افزایش احتمال ابتلای خانم ها به دیابت مرتبط است. همچنین کار کردن برای مدت زمان بیش از 40 ساعت در هفته به استرس و تغییر در تولید هورمون هایی همچون کورتیزول منجر می شود و می تواند با فاکتورهایی از قبیل خواب، مقاومت انسولین و مشکلات سلامت روان مرتبط باشد.

منابع

خبر علمی «خطر ابتلا به دیابت در خانم هایی که بیش از 45 ساعت در هفته کار می کنند» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به Irish Examiner و BMJ و Medical News Today، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا