تاثیر کورکومین در بهبود کیفیت و عملکرد حافظه

تبلیغات

کورکومین یکی از ادویه های هندی است که از ریشه یک گیاه گرمسیری در هند بدست می آید. این پورد زرد رنگ، خاصیت ضد التهابی و ضد سرطانی دارد و در ضمن به عنوان محرک حافظه هم شناخته شده است.

در این مقاله شما می توانید با تاثیر کورکومین در بهبود کیفیت و عملکرد حافظه تان آشنا شوید.

نتایج آزمایشات بالینی

در سال ۲۰۰۱ تحقیقات جامع و کلی روی این ماده توسط مرکز تحقیقات عصب شناسی دانشگاه کالیفرنیا در ساختمان لس آنجلس صورت گرفت. نتیجه تحقیقات این شد که کورکومین از ایجاد خسارت در نتیجه اکسید شدن در موش ها جلوگیری می کند. این تحقیقات روی انسان اخیراً صورت می‌ گیرد.

مطالعات روی این ادویه خواصی را آشکار می‌ کند که به نظر می رسد رابطه ساختاری وابسته به ایجاد خلل های حافظه را نقض می کند. مصرف کورکومین در ابتدا توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس مورد حمایت قرار گرفت. به گزارش این محققان، کورکومین تغییرات مغز که منجر به اختلالات حافظه می شود را کاهش می دهد. بر اساس این تحقیق، کورکومین کمک می‌ کند تا آمیلوئید از مغز خارج شود.

تبلیغات
دریافت اپلیکیشن آپرا

از کورکومین عوارض جانبی جدی گزارش نشده است.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «تاثیر کورکومین در بهبود کیفیت و عملکرد حافظه»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب دکتر حافظه، تالیف داگلاس جی. میسون و اسپنسر خاویر اسمیت ترجمه فرزانه اختیار وکالتی از نشر یاران، منتشر شده در ۱۳۹۱ با شابک ۳-۵۸-۸۸۶۲-۹۷۸ به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا