ترفندهایی برای کاهش پارازیت روی وایرلس

در درجه اول اگر از مودم ADSL استفاده می کنید، حتماً به خاطر داشته باشید که استفاده از اسپلیتر در سوکت ارتباطی با خط تلفن، پارازیت خط تلفن شما را کاهش می دهد.

نکته دوم، مایکروفرها هستند. اگر دقت کرده باشید زمانی که مایکروفر روشن است، پارازیت روی ارتباط بی سیم شما خصوصاً در مجاورت با آن افزایش پیدا می کند. دلیل این موضوع نشت امواج مایکرویو از مایکروفر شما است. بر اساس یک آزمایش میدانی، پارازیت روی امواج وایرلس هنگام روشن بودن مایکروفر تا شعاع 8 متری اطراف آن تا 64 درصد افزایش پیدا می کند. در نتیجه مودم خود را در فاصله بیشتر از 8 متری مایکروفر نصب کنید.

نکته سوم، بلوتوث است. هر وسیله ای که از بلوتوث استفاده می کند، برای نمونه اسپیکرهای بلوتوثی می توانند روی ارتباط وایرلس شما پارازیت تولید کنند. با این حال این پارازیت با وجود نزدیکی و اشتراک پهنای باند مورد استفاده تکنولوژی بلوتوث به وایرلس آنقدرها قوی نیست. دلیل این موضوع هم بُرد کم بلوتوث است.

نکته چهارم، آئینه است. شاید عجیب باشد اما آئینه ها در عین اینکه نور را منعکس می کنند، می توانند امواج وایرلس را هم منعکس کنند. در نتیجه قدرت انتشار امواج مودم شما در این فاصله کاهش پیدا می کند. البته این مشکل تنها زمانی پیش می آید که اتاق مورد استفاده شما صاحب یک یا چند آئینه بزرگ (با عرض و ارتفاع بیش از یک متر) خصوصاً در فاصله نزدیک و سر راه مودم باشد.

نکته پنجم، تلفن های بی سیم است. سعی کنید از این تلفن ها در فاصله نزدیک مودم خیلی استفاده نکنید، چون می تواند موجب تولید پارازیت روی امواج وایرلس شود.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «ترفندهایی برای کاهش پارازیت روی وایرلس»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا