چگونه مشخصات یک فایل صوتی را ویرایش کنیم؟

حتماً دیده اید که موزیک پلیرها، هنگام پخش یک فایل صوتی اطلاعاتی نظیر نام خواننده، نام آلبوم، سبک موزیک و… را روی صفحه نمایش می دهند. احتمالاً از خود پرسیده اید که این اطلاعات از کجا آمده و آیا می توان آنها را تغییر داد یا نه؟

برای مشاهده این اطلاعات و ویرایش آنها، می توانید در ویندوز روی فایل آهنگ، راست کلیک کنید و از منو گزینه Properties را انتخاب نمایید. کادر Properties باز می شود. در این کادر، روی زبانه Details کلیک کنید. این اطلاعات قبلاً ID3 خوانده می شد و فقط فایل های MP3 قابلیت ذخیره و نمایش این اطلاعات را داشتند. این نام هم از همان جا آمده است. اما در حال حاضر فرمت های دیگری هم این قابلیت را دارند.

در زبانه Details اکثر اطلاعات موجود، قابل ویرایش هستند. می توانید روی آنها کلیک کنید تا در حالت ویرایش قرار گیرند و متن مورد نظرتان را تایپ کنید. با کلیک روی دکمه OK این اطلاعات ذخیره خواهند شد. همچنین برای امکانات بیشتر، مثل درج کاور (عکس) می توانید از نرم افزارهایی مانند JetAudio استفاده کنید.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «چگونه مشخصات یک فایل صوتی را ویرایش کنیم؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا