چرا در زندگی تان به حضور انسان های موفق نیاز دارید؟

شادی یک انتخاب است؛ انتخابی که به نظر می رسد لازم است اطرافیان مان مکرر آن را به ما یادآوری کنند. اشتباه بزرگی که بسیاری از افراد مرتکب می شوند، عدم درک این مسئله است که شاد بودن یک تصمیم فردی است. اما نکته حائز اهمیت این است که در زندگی همه ما انسان ها، بسیاری از انتخاب ها تحت تاثیر افرادی که در زندگی مان هستند، قرار می گیرد؛ بنابراین اگر برای بهبود کیفیت زندگی تان تا جایی که برایتان امکان دارد، دوستان و اطرافیان تان را با دقت انتخاب کنید و در صورت لزوم آنها را تغییر دهید، خواهید توانست بطور چشمگیری شانس تان را برای شادمانی و موفقیت افزایش دهید.

در این مقاله شما می توانید به تاثیر ذهنی ارتباط با افراد موفق در زندگی و شخصیت فردی آشنا شوید.

در یکی از تحقیقاتی که در این مورد انجام شده، دریافته اند که ارتباطات اجتماعی مثبت بهترین عامل پیش بینی کننده برای شادی طولانی مدت است. پذیرش و استقبال از افراد مثبتی که به زندگی تان وارد می شوند، می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای ایجاد شادمانی در زندگی تان باشد. این فرد می تواند کسی مثل مربی مهارت های زندگی، مشاور، فرد مورد احترام شما یا فردی باشد که نگرش مثبتی نسبت به زندگی دارد و شما می توانید از او تقلید کنید.

یک فرد مثبت، چندین ویژگی مثبت دارد و می تواند به مرور زمان با این ویژگی های مثبت روی شما تاثیر بگذارد. فرد مثبت همواره برای همه چیز شکرگزار است، در زندگی اش همواره شادی و لذت را می جوید، در همه شرایط برای اینکه انسان بهتری باشد، روی خودش کار می کند، از فعال بودن لذت می برد و همواره با دیگران در ارتباط است.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که در کنار توجه به تاثیر انسان های مثبت در زندگی، به تاثیری که انسان های منفی در زندگی تان می گذارند هم توجه داشته باشید؛ آنها در زندگی شان همواره روی مسائل ناخوشایند تمرکز دارند و این حس را به شما هم منتقل می کنند. در این صورت شما هم مانند آنها همواره در جستجوی مسائل و مشکلاتی خواهید بود تا درباره آنها نگران باشید. انسان های منفی به راحتی نمی خندند و یا حتی لبخند هم نمی زنند، در حفظ و نگهداری روابط شان و در کل برقراری ارتباط با دیگران مشکل دارند و به جای دیدن استرس و نگرانی به عنوان یک چالش، آن را به عنوان راه چاره ای برای خلاص کردن خودشان از مسائل زندگی می بینند!

در نهایت، همانطوری که در ابتدا به این مسئله اشاره شد، شادی یک انتخاب است و ما انسان ها بطور دائم نیاز داریم که توسط دوستان و اطرافیان مان برای ایجاد این انتخاب در زندگی مان راهنمایی شویم؛ مخصوصاً در زمان هایی که در زندگی دچار چالش هستیم.

سعی کنید در زندگی تان همواره با انسان هایی ارتباط برقرار کنید که مثبت اندیش هستند و وقت بیشتری را با آنها بگذرانید، چون این افراد باعث شادی تان می شوند و همواره شما را به سمت موفقیت های بیشتری هدایت می کنند.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «چرا در زندگی تان به حضور انسان های موفق نیاز دارید؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقاله آلاء نواح در مجله موفقیت، به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا