چگونه از گل برگ بیدی در خانه نگهداری کنیم؟

گل برگ بیدی یک گیاه کم توقع با رشد مناسب است که حالت آویز هم دارد و می تواند روی طاقچه یا کنار پنجره های کم نور قرار گیرد و طراوت خاصی را به خانه و اتاق کار شما ببخشد.

گل برگ بیدی انواع و رنگ های مختلفی دارد، اما بیشتر در ایران نوع بنفش آن محبوبیت پیدا کرده است و به علت تکثیر آسان و تطبیق بالا با حداقل شرایط آبی و نوری گزینه بسیار خوبی در بین علاقه مندان به نگهداری گل و گیاه در خانه است.

مهم ترین ویژگی ها و شرایط نگهداری گل برگ بیدی عبارت است از:

  1. این گیاه با حداقل نور به رشد خود ادامه می دهد و باید حواس تان باشد اگر آن را پشت پنجره پُر نور قرار دهید، نور زیاد برگ هایش را می سوزاند و گیاه آزار می بیند. پس طاقچه یا پنجره کم نور برای برگ بیدی بهترین مکان است.
  2. این گیاه با دمای معمولی هر فصل خودش را تطبیق می دهد، طبیعی است که مثلاً در زمستان، یخبندان و سرما، گیاه را از بین می برد یا تابستان، زیر نور داغ آسیب می بیند، اما در شرایط معمولی کاملاً خودش را با محیط سازگار می کند.
  3. بطور معمول هفته ای سه بار آبیاری برگ بیدی کفایت می کند و باید بین دو آبیاری، خاک گیاه خشک شود، اما یک تبصره در این میان وجود دارد، اینکه چون خیلی ها برگ بیدی را بطور آویز و در ارتفاع نگه می دارند و در ارتفاع هوا گرم تر است باید در این مواقع بیشتر حواس تان به آبیاری و اسپری برگ هایش باشد.
  4. فصل تابستان بهترین زمان برای تکثیر گیاه است و قلمه های آن به سرعت در آب یا خاک ریشه می کنند و می توان آن را تکثیر کرد.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله علمی و آموزشی «چگونه از گل برگ بیدی در خانه نگهداری کنیم؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقاله نسیبه سادات میرباقر – مهندس کشاورزی – در روزنامه جام جم، به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

[/toggle]

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا