چگونه از گل قهر و آشتی در خانه نگهداری کنیم؟

گل قهر و آشتی از تیره لوبیاسانان است و این خانواده معمولاً به واکنش نشان دادن به پیرامون خود مشهور هستند. به عنوان مثال گل قهر و آشتی در برابر دست زدن به برگ هایش بسیار حساس است و خیلی زود واکنش نشان می دهد. به این شکل که بطور کاملاً آشکار برگ هایش را جمع می کند و به اصطلاح قهر می کند. به تصویر زیر توجه کنید.

گونه دیگری از این گل که در ایران به گل رقصنده معروف شده با حرکت خورشید برگ هایش را به سمت نور حرکت می دهد.

مهم ترین ویژگی ها و شرایط نگهداری گل قهر و آشتی عبارت است از:

  1. نور: این گیاه نیاز به نور زیاد دارد و طراوت برگ هایش بطور مستقیم به میزان نور بستگی دارد. نور زیاد و غیر مستقیم پنجره های جنوبی نیز ایده آل هستند.
  2. دما: از آنجا که این گیاه خیلی نازنازی! است و زود قهر می کند باید بدانید که به سرما حساس است و حواس تان باشد که سرما این گیاه را آزار ندهد. چون برگ هایش جمع می شوند.
  3. آبیاری: این گیاه از نظر آبیاری در شرایط متوسط است یعنی طی هفته دو سه روز آبیاری برایش کافی است. اما باید دو نکته را در نظر بگیرید. اول اینکه هیچ وقت برگ ها را آبیاری و آبپاشی نکنید و دوم اینکه یک سینی یا زیر گلدانی دارای آب همیشه زیر گیاه باشد تا رطوبت آن تامین شود.
  4. آفت: کنه قاتل گل قهر و آشتی است و معمولاً این گیاه به آن دچار می شود. برای مقابله با کنه، سم ضد آفت در دسترس داشته باشید.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «چگونه از گل قهر و آشتی در خانه نگهداری کنیم؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقاله نسیبه سادات میرباقر – مهندس کشاورزی – در روزنامه جام جم، به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا