تست سلامت هارد دیسک با نرم افزار HDD Health

هارد دیسک ها نیز مانند دیگر قطعات کامپیوتر و سخت افزارها قابل فرسایش و خراب شدن هستند. سطح سلامت هارد دیسک (Hard Disk) در کامپیوتر و لپ تاپ (بخصوص اگر اطلاعات مهمی را در آن ذخیره می کنید) نکته بسیار مهمی می باشد که ممکن است با خراب شدن این قطعه از سیستم شما، فایل ها و دیگر اطلاعات تان دیگر به هیچ عنوان قابل بازگشت نباشند.

نرم افزار رایگان HDD Health محصول شرکت PANTERASoft با استفاده از تکنولوژی SMART به شما کمک می کند تا از سلامت هارد دیسک خود مطمئن شوید و تست کاملی از هارد خود بگیرید.

پس از دانلود و نصب نرم افزار HDD Health روی سیستم خود، تنها کافی است آن را اجرا کنید تا همانند تصویر زیر، هارد دیسک سیستم شما و سایر هارد دیسک های قابل جابجایی که از طریق پورت USB و یا SATA به سیستم شما متصل هستند، شناسایی و اطلاعات مربوط به آنها نمایش داده شود.

نر افزار HDD Health
نر افزار HDD Health

در ستون Health مقدار سلامتی هارد دیسک و در ستون Temp نیز درجه حرارت فعلی این قطعه نمایش داده می شود. توجه داشته باشید که حرارت زیاد یکی از مهم ترین عامل های خرابی در قطعات الکترونیکی است پس در صورتی که دمای هارد دیسک شما در هنگام کار با سیستم بالا بود به فکر راه حلی برای کاهش دمای آن مانند استفاده از فن های خنک کننده باشید. در صورتی که پس از استفاده از این نرم افزار شما از آن به صورت کامل خارج نشوید و آن را Minimize کنید، HDD Health به عنوان یک خبر دهنده در مورد سطح سلامتی هارد عمل می کند و هر موقع خطا و یا صدمه ای به هارد دیسک شما وارد شود با نمایش پیغام و یا پخش صدای انتخاب شده (از طریق منو File -> Options) شما را مطلع می کند.

شما می توانید همین الان نرم افزار HDD Health را که با تمامی نسخه های ویندوز 95، 98، 2000، XP و ME، ویستا، ویندوز 7 و 8 سازگاری کامل دارد، دریافت نمایید و هارد دیسک خود را مورد بررسی قرار دهید.

الان دانلود کنید

منابع

HDD Health محصول شرکت PANTERASoft است. دانلود فنی «تست سلامت هارد دیسک با نرم افزار HDD Health»، نتیجه ی گردآوری واحد چند رسانه ای پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا