مفهوم بانک اطلاعاتی در اکسس چیست؟

آیا تا به حال با این نیاز روبرو شده اید که بخواهید مجموعه ای از اطلاعات را به صورت سازماندهی شده و منظم در کامپیوتر نگهداری کرده و در زمان مقتضی از آنها استفاده کنید؟ به نظر شما بهترین نرم افزار انجام این کار کدام است؟ شاید پاسخ شما نرم افزارهای مایکروسافت Word یا Excel باشد. پاسخ شما درست است. با کمک این نرم افزارها می توانید لیستی از اطلاعات را ذخیره کنید. ولی گاهی با اطلاعاتی سر و کار داریم که روز به روز به حجم آنها اضافه می شود و لیست اطلاعات ما بزرگ و بزرگتر خواهد شد. در چنین شرایطی جستجو در این لیست ها و یافتن اطلاعات مورد نظر بسیار مشکل و وقت گیر خواهد بود.

از طرفی به دلیل زیاد شدن حجم اطلاعات، ناخواسته ممکن است اطلاعات تکراری به لیست اضافه شود. این مشکلات را چگونه می توان حل کرد؟

بانک های اطلاعاتی که بوسیله نرم افزارهای سیستم مدیریت پایگاه داده یا DBMS (مخفف DataBase Management System) ایجاد می شوند، راه حل خوبی برای این مشکلات هستند. اکسس (Microsoft Access) یکی از این نرم افزارها است.

حال بانک های اطلاعاتی دارای چه ساختاری هستند که باعث سازماندهی اطلاعات می شوند؟ چه عملیاتی روی اطلاعات موجود در بانک های اطلاعاتی می توان انجام داد؟

بانک اطلاعاتی مجموعه ای سازمان یافته از داده ها و اطلاعات مرتبط به یک موضوع است بطوریکه به آسانی می توان این داده ها را بازیابی و ویرایش نمود.

نرم افزارهای سیستم مدیریت پایگاه داده همچون اکسس، ابزاری برای تولید بانک های اطلاعاتی و مدیریت آنها هستند که شما می توانید در فیلم با مفهوم بانک اطلاعاتی آشنا شوید.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

فیلم آموزشی «مفهوم بانک اطلاعاتی در اکسس چیست؟» توسط واحد چند رسانه ای پورتال یو سی (شما می توانید) برای نمایش آماده شده است. ترجمه فارسی و صداگذاری روی فیلم نیز توسط مجموعه نرم افزاری زیتون انجام شده است.

[/toggle]

نمایش بیشتر

‫2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا