حسابداری، مدیریت، اقتصاد

چکیده کتاب از خوب به عالی

تبلیغات
فروشگاه شارژ، محصولات مجازی و خدمات بر خط های یو

کتاب از خوب به عالی؛ چرا برخی شرکت ها پیشرفت می کنند و برخی دیگر نه (Good to Great: Why Some Companies Make the Leap…and Others Don’t) نوشته جیم کولینز (James C. Collins) در سال ۲۰۱۱ منتشر شده است و توضیح می دهد که چگونه شرکت هایی که سال ها عملکرد متوسطی داشتند، پیشرفت کرده و چه عواملی موجب تمایز آنها از شرکت های رقیب شان شده است؟

جیم کولینز نویسنده کتاب از خوب به عالی، سخنران و مشاوری است که در مدرسه بازرگانی دانشگاه استنفورد تدریس کرده و در مجلات فورچون، بیزینس ویک و هاروارد بیزینس ریویو هم می نویسد.

قبل از نگارش کتاب از خوب به عالی، جیم کولینز کتابی نوشته بود که توضیح می داد شرکت های عالی چگونه عملکرد ممتاز خود را حفظ کرده و عالی باقی می مانند. اما بیشتر شرکت ها اساساً عالی نیستند یا اینکه از ابتدا عالی شروع نکرده اند. بنابراین سوالی که مطرح می شود این است: شرکت ها چگونه از خوب به عالی تبدیل می شوند؟ تفاوت آنها با شرکت هایی که در بهترین حالت متوسط باقی می مانند چیست؟

جیم کولینز و تیم تحقیقاتی اش برای پاسخ به این سوالات سه گروه از شرکت های آمریکایی را طی پنج سال مورد مطالعه قرار دادند.

شرکت های خوب به عالی که قبل از تصمیم به عالی شدن به مدت ۱۵ سال عملکردی متوسط یا زیر آن در بازار سهام داشتند، طی ۱۵ سال بعدی سه برابر متوسط بازار سرمایه سود کسب کردند. شرکت های مورد مقایسه که فرصت های یکسانی با شرکت های خوب به عالی داشتند، یا متوسط باقی ماندند و یا پسرفت کردند. همچنین شرکت هایی که پیشرفت کوتاهی از خوب به عالی داشتند، اما دوباره به عقب برگشتند و در سطحی پایین تر از متوسط بازار سرمایه باقی ماندند.

کولینز و تیمش طی مطالعه خود حدود ۶۰۰۰ مقاله مطبوعاتی و ۲۰۰۰ صفحه مصاحبه مدیران شرکت ها را بررسی کردند. آنها می خواستند کشف کنند شرکت های خوب به عالی چه تفاوتی با دیگران دارند و در نتیجه به پیشرفت شرکت های دیگر هم کمک کنند. در ادامه شما می توانید خلاصه کتاب از خوب به عالی را مطالعه نمایید.

چکیده کتاب ها ویژه مشترکان کتابخانه است. همین الان شما هم مشترک شوید و ادامه این چکیده کتاب را مطالعه نمایید.

برچسب ها
تبلیغات
راهنما و نیازمندی های رایگان خرید و فروش، استخدام و خدمات در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط