رشد شخصی و حرفه ای

چکیده کتاب به انجام رساندن کارها

تبلیغات
راهنما و نیازمندی های رایگان خرید و فروش، استخدام و خدمات در ایران

کتاب به انجام رساندن کارها (Getting Things Done) نوشته دیوید آلن (David Allen) در سال ۲۰۰۱ منتشر شده است و سیستم بهره وری (Productivity) را معرفی می کند. سیستمی که برای افرادی است که همزمان روی چند پروژه کار می کنند و می خواهند با اعتماد به نفس، اهداف روشن و حس کنترل، کار را به انجام برسانند.

کتاب به انجام رساندن کارها
کتاب به انجام رساندن کارها

دیوید آلن نویسنده کتاب به انجام رساندن کارها، مشاور آمریکایی و یکی از تاثیرگذارترین اندیشمندان حوزه مدیریت خود و بهره وری است.

روش ساده به انجام رساندن کارها (GTD) با تکیه بر مفاهیم ساده ای مثل تفکر نتیجه گرا و تعریف اقدامات بعدی تان به برنامه ریزی همه پروژه ها با هر شکل و اندازه ای کمک می کند. فرقی نمی کند ارائه یک کار را سازماندهی می کنید یا برای اعضای خانواده هدیه می خرید؛ فلسفه GTD وادارتان می کند اول یک هدف روشن تعیین کنید و بعد پیوسته از خود بپرسید: «اقدام بعدی که مرا به هدفم نزدیک تر می کند، چیست؟»

هنر واقعی به انجام رساندن کارها در اینجا نهفته است. اگر وظایف را آنقدر کوچک کنید که بتوانید هر کدام را در مدت کوتاهی انجام دهید، نبود وقت یا انگیزه جلوی پیشرفت تان را نمی گیرد و این رویکرد کمک می کند قدم به قدم به کسب اهداف تان نزدیک تر شوید و ضمناً از استرس هم دور بمانید.

وقتی با روش GTD پروژه هایتان را سازماندهی کنید، صرف نظر از اینکه اطرافتان چه می گذرد یا کجا هستید، همیشه برای انجام وظایف در مدت کوتاه آماده هستید. این روش انجام گام بعدی را آنقدر برایتان آسان می کند که هرگز آن را به تعویق نمی اندازید.

کتاب به انجام رساندن کارها چند ابزار ساده معرفی می کند که با استفاده از آنها هم موثرتر کار می کنید و هم از استرس دور می مانید. در ادامه شما می توانید خلاصه کاملی از این کتاب را مطالعه نمایید.

چکیده کتاب ها ویژه مشترکان کتابخانه است. همین الان شما هم مشترک شوید و ادامه این چکیده کتاب را مطالعه نمایید.

برچسب ها
تبلیغات
راهنما و نیازمندی های رایگان خرید و فروش، استخدام و خدمات در ایران

دیدگاه خود را بنویسید

مقالات مرتبط