تاریخمجله چرا و چگونه؟

با جرج واشینگتن آشنا شویم

تبلیغات
راهنما و نیازمندی های رایگان خرید و فروش، استخدام و خدمات در ایران

جرج واشینگتن (George Washington) را بنیانگذار ایالات متحده آمریکا می نامند. او در ۲۲ فوریه ۱۷۳۲ میلادی در ایالت ویرجینیا چشم به جهان گشود. پدر وی، «آگوستین واشینگتن» در نیروی هوایی ناخدا بود و زمانی که جرج فقط ۱۲ سال داشت، درگذشت.

جرج در دوران کودکی نتوانست از تحصیلات خوبی برخوردار شود. در جامعه آن زمانِ ویرجینیا، آموختن سوارکاری و اداره مزرعه و املاک از اهمیت بیشتری برخوردار بود. به همین دلیل جرج برای اداره املاکی که از پدرش به ارث برده بود، حساب و مطالبی در مورد مساحی آموخت.

واشینگتن جوان در سال ۱۷۵۲ به درجه سرگردی در ارتش ویرجینیا رسید و ماموریت یافت که به جنگ فرانسویان برود. فرانسویان در اطراف رودخانه اوهایو مستقر شده بودند و مهاجران انگلیسی را مجبور به ترک سرزمین های متعلق به انگلستان می کردند. مدتی بعد، هنگامی که ژنرال بارادوک برای جنگیدن با فرانسویان اعزام شد، جرج به کمک او رفت. ولی بارادوک کشته شد و جرج ۲۳ ساله به خاطر شجاعت فراوانی که در طول جنگ از خود نشان داد، به سِمَت فرماندهی نیروهای ایالت ویرجینیا برگزیده شد.

جرج واشینگتن حاضر بود برای دفاع از آمریکا هرچه را که لازم است فدا کند. در سال ۱۷۷۵ اختلاف بین انگلستان و مهاجران ساکن آمریکا به نبرد منتهی شد. واشینگتن به سِمَت فرماندهی ارتش انقلابی ۱۳ ایالت برگزیده شد. این جنگ چندین سال به طول انجامید ولی سرانجام با موفقیت واشینگتن به پایان رسید.

در سال ۱۷۸۹، ۱۳ ایالت استقلال یافته، متحد شدند و ایالات متحده آمریکا پایه ریزی شد. جرج واشینگتن به عنوان اولین رئیس جمهور این کشور نو پا انتخاب شد. پایتخت جدید ایالات متحده آمریکا نیز به افتخار او، واشینگتن نام گرفت.

واشینگتن در سال ۱۷۹۲ برای دومین بار رئیس جمهور شد؛ ولی از پذیرش این سِمَت برای بار سوم خودداری کرد.

جرج واشینگتن در ۱۴ دسامبر ۱۷۹۹ چشم از جهان فرو بست. روز تولد او در ایالات متحده آمریکا، تعطیل رسمی است.

برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.

مقاله علمی و آموزشی «با جرج واشینگتن آشنا شویم»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب چرا، چطور، چگونه؟، نوشته ی دکتر سونیتا گوپتا و دکتر نینا آگراوال و ترجمه پریسا همایون روز و پریچهر همایون روز از موسسه نشر و تحقیقات ذکر، منتشر شده در تیر ۱۳۹۳ با شابک ۹۷۸-۹۶۴-۳۰۷-۲۲۱-۶ به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

برچسب ها
تبلیغات
راهنما و نیازمندی های رایگان خرید و فروش، استخدام و خدمات در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط