با جرج واشینگتن آشنا شویم

جرج واشینگتن (George Washington) را بنیانگذار ایالات متحده آمریکا می نامند. او در 22 فوریه 1732 میلادی در ایالت ویرجینیا چشم به جهان گشود. پدر وی، «آگوستین واشینگتن» در نیروی هوایی ناخدا بود و زمانی که جرج فقط 12 سال داشت، درگذشت.

جرج در دوران کودکی نتوانست از تحصیلات خوبی برخوردار شود. در جامعه آن زمانِ ویرجینیا، آموختن سوارکاری و اداره مزرعه و املاک از اهمیت بیشتری برخوردار بود. به همین دلیل جرج برای اداره املاکی که از پدرش به ارث برده بود، حساب و مطالبی در مورد مساحی آموخت.

واشینگتن جوان در سال 1752 به درجه سرگردی در ارتش ویرجینیا رسید و ماموریت یافت که به جنگ فرانسویان برود. فرانسویان در اطراف رودخانه اوهایو مستقر شده بودند و مهاجران انگلیسی را مجبور به ترک سرزمین های متعلق به انگلستان می کردند. مدتی بعد، هنگامی که ژنرال بارادوک برای جنگیدن با فرانسویان اعزام شد، جرج به کمک او رفت. ولی بارادوک کشته شد و جرج 23 ساله به خاطر شجاعت فراوانی که در طول جنگ از خود نشان داد، به سِمَت فرماندهی نیروهای ایالت ویرجینیا برگزیده شد.

جرج واشینگتن حاضر بود برای دفاع از آمریکا هرچه را که لازم است فدا کند. در سال 1775 اختلاف بین انگلستان و مهاجران ساکن آمریکا به نبرد منتهی شد. واشینگتن به سِمَت فرماندهی ارتش انقلابی 13 ایالت برگزیده شد. این جنگ چندین سال به طول انجامید ولی سرانجام با موفقیت واشینگتن به پایان رسید.

در سال 1789، 13 ایالت استقلال یافته، متحد شدند و ایالات متحده آمریکا پایه ریزی شد. جرج واشینگتن به عنوان اولین رئیس جمهور این کشور نو پا انتخاب شد. پایتخت جدید ایالات متحده آمریکا نیز به افتخار او، واشینگتن نام گرفت.

واشینگتن در سال 1792 برای دومین بار رئیس جمهور شد؛ ولی از پذیرش این سِمَت برای بار سوم خودداری کرد.

جرج واشینگتن در 14 دسامبر 1799 چشم از جهان فرو بست. روز تولد او در ایالات متحده آمریکا، تعطیل رسمی است.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله علمی و آموزشی «با جرج واشینگتن آشنا شویم»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب چرا، چطور، چگونه؟، نوشته ی دکتر سونیتا گوپتا و دکتر نینا آگراوال و ترجمه پریسا همایون روز و پریچهر همایون روز از موسسه نشر و تحقیقات ذکر، منتشر شده در تیر 1393 با شابک 978-964-307-221-6 به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

[/toggle]

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا