مستند سرزمین عجایب فسیل ها – قسمت سوم

تبلیغات

فسیل ها، بقایای قسمت های سختی مانند صدف ها و استخوان های موجودات می باشد که در سنگ های رسوبی دفن شده اند و طبیعت آنها را به جا گذاشته است تا بعدها توسط دیرینه شناسان کشف شود. معمولاً از قسمت های نرم موجودات مانند پَرها، دل و روده و… هیچ اثری باقی نمی ماند به جزء در مکان های خیلی خاص و از همین مکان ها هست که ما به دنبال پنجره ای به گذشته می گردیم.

هر یک از فسیل های یافت شده نمایانگر پنجره ای به دنیای باستانی گمشده هستند و توانایی شناخت ما از تاریخ را متحول می کنند. در فیلم حاضر شما می توانید با ریچارد آلن فورتی (Richard Alan Fortey) زیست شناس بریتانیایی همراه شوید و کمی با دنیای دیرینه شناسی و کشف فسیل ها، تحلیل آنها به کمک فناوری، نگهداری فسیل ها و… آشنا گردید.

قسمت سوم و پایانی مستند سرزمین عجایب فسیل ها به آلمان سفر می کند تا بقایای باقیمانده از پستانداران و خزندگان را در گودال مسل (Messel pit) بررسی کند و سرنوشت آنها را متوجه شود.

منابع

فیلم مستند «سرزمین عجایب فسیل ها» تولید BBC در سال 2014 می باشد که شبکه مستند صدا و سیمای ایران آن را به فارسی دوبله و توسط واحد چند رسانه ای پورتال یو سی (شما می توانید) برای نمایش آماده شده است.

تبلیغات
خرید انواع کفش مردانه با بهترین قیمت و پرداخت درب منزل از های یو شاپ
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا