مستند سرزمین عجایب فسیل ها – قسمت دوم

تبلیغات

فسیل ها، بقایای قسمت های سختی مانند صدف ها و استخوان های موجودات می باشد که در سنگ های رسوبی دفن شده اند و طبیعت آنها را به جا گذاشته است تا بعدها توسط دیرینه شناسان کشف شود. معمولاً از قسمت های نرم موجودات مانند پَرها، دل و روده و… هیچ اثری باقی نمی ماند به جزء در مکان های خیلی خاص و از همین مکان ها هست که ما به دنبال پنجره ای به گذشته می گردیم.

هر یک از فسیل های یافت شده نمایانگر پنجره ای به دنیای باستانی گمشده هستند و توانایی شناخت ما از تاریخ را متحول می کنند. در فیلم حاضر شما می توانید با ریچارد آلن فورتی (Richard Alan Fortey) زیست شناس بریتانیایی همراه شوید و کمی با دنیای دیرینه شناسی و کشف فسیل ها، تحلیل آنها به کمک فناوری، نگهداری فسیل ها و… آشنا گردید.

قسمت دوم مستند سرزمین عجایب فسیل ها به شمال چین سفر می کند تا بقایای باقیمانده از عجیب ترین دایناسورهای کشف شده را بررسی کند و سرنوشت آنها را متوجه شود.

منابع

فیلم مستند «سرزمین عجایب فسیل ها» تولید BBC در سال 2014 می باشد که شبکه مستند صدا و سیمای ایران آن را به فارسی دوبله و توسط واحد چند رسانه ای پورتال یو سی (شما می توانید) برای نمایش آماده شده است.

تبلیغات
از رسانه خود و تولید محتوا کسب درآمد کنید
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا