اسبی با صورت فانتزی و تصحیح نژادی

ال ری مگنوم (El Rey Magnum)، اسبی عربی با چهره ای بی نظیر، بینی ای با سوراخ های سربالا و چشم هایی است که فاصله زیادی دارند. ویژگی های این اسب، او را شبیه حیوانات کارتونی کرده و بحثی را سر زبان ها آورده که تصحیح نژادی تا کجا درست است.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، اولین عکس ها و ویدئوهای ال ری مگنوم توسط صاحبش، اوریون فارمز (Orrion Farms) در واشینگتن، در اواخر سال 2017 منتشر شد و اثر بسیار زیادی داشت. در حالی که بسیاری از علاقه مندان به اسب ها اعلام کردند که او زیباترین اسب جهان است اما کارشناسان گفتند این ویژگی ها می تواند خطرناک باشد و بر سلامت آنها تاثیر بگذارد.

صورت خمیده و بینی با سوراخ های بزرگ ویژگی های اصلی این اسب نژاد عربی است. آنها به اسب کمک می کنند تا در محیط بیابان بومی خود نفس بکشند؛ جایی که هوا خشک است، شدت جریان هوا را به ریه ها افزایش و به اسب استقامتی افسانه ای می دهند. با این حال، در مورد مگنوم، این ویژگی های طبیعی از طریق تصحیح نژادی به شدت تغییر پیدا کرده اند.

مشاور ارشد پرورش اندام اوریون فارمز، ال ری مگنوم را به عنوان پله ای برای رسیدن به کمال توصیف کرده و با رد انتقادها گفته: «من فکر می کنم اکثر افرادی که اسب پرورش نمی دهند، خیلی درگیر این مسائل نیستند و درک درستی ندارند. فرم بینی باعث می شود تا او به اندازه کافی نفس بکشد. سگ ها مانند انسان ها می توانند تنفس دهانی داشته باشند، اما اسب ها تنها می توانند از طریق بینی نفس بکشند.»

علیرغم انتقادات، ال ری مگنوم، با استقبال بسیاری از علاقمندان اسب در سراسر جهان مواجه شده است. اوریون فارمز ادعا می کند این اسب یکساله میلیون ها دلار ارزش دارد.

منابع

خبر علمی «اسبی با صورت فانتزی و تصحیح نژادی» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به Horses Mad و مجله دانستنیها، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا