حسابداری، مدیریت، اقتصاد

چکیده کتاب تبهکاران اقتصادی

تبلیغات
راهنما و نیازمندی های رایگان خرید و فروش، استخدام و خدمات در ایران

کتاب تبهکاران اقتصادی: فساد، خشونت و فقر ملت ها (Economic Gangsters: Corruption, Violence, and the Poverty of Nations) حاصل تحقیقات ده ساله ادوارد میگل (Edward Miguel) استاد اقتصاد در دانشگاه برکلی کالیفرنیا و ریموند فیسمن (Ray Fisman) استاد اقتصاد در دانشگاه کلمبیای نیویورک است و در سال ۲۰۰۸ توسط دانشگاه پرینستون در آمریکا چاپ و منتشر شده است. سوالی که این کتاب سعی دارد به آن پاسخ دهد این است که چرا طی چهار دهه اخیر، برخی از کشورها گام های بلندی در مسیر رشد و توسعه اقتصادی برداشته اند و به موفقیت های چشمگیری در این زمینه دست یافته اند، در حالی که بسیاری از کشورهای دیگر کم و بیش در وضعیت سابق خود در جا زده اند و شرایط زندگی مردم آنها در این مدت تغییر چندانی نیافته است.

بی تردید ناکامی در دستیابی به نرخ رشد سریع اقتصادی و بهبود شرایط زندگی مردم در یک کشور، ناشی از عوامل متعدد و متنوعی است. به همین دلیل نویسندگان کتاب تبهکاران اقتصادی، دو عامل مشخص را که به اعتقاد آنها از مهم ترین عوامل بازدارنده رشد و توسعه اقتصادی در بسیاری از کشورهای در حال توسعه به شمار می روند، موضوع مطالعه خود قرار داده و با استفاده از ابزار تحلیلی علم اقتصاد و تحقیقات میدانی، به نتایج جالب توجهی دست یافته اند. یکی از این دو عامل، فساد مالی است که در بسیاری از کشورهای در حال توسعه حالتی فراگیر دارد و دیگری خشونت و جنگ های محلی پایان ناپذیری است که به ویژه در قاره آفریقا از موانع اصلی ناکامی در پیشرفت اقتصادی به شمار می آید.

در ادامه شما می توانید چکیده فصل هایی از کتاب را که در آنها فساد اقتصادی، در اشکال گوناگون آن مورد بحث و بررسی قرار گرفته و علل و انگیزه های این پدیده مخرب و نیز برخی راهکارهای مقابله با آن تشریح شده است را مطالعه نمایید.

چکیده کتاب ها ویژه مشترکان کتابخانه است. همین الان شما هم مشترک شوید و ادامه این چکیده کتاب را مطالعه نمایید.

برچسب ها
تبلیغات
راهنما و نیازمندی های رایگان خرید و فروش، استخدام و خدمات در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط