دوستی در محیط کار مفید است اما حد و مرز دارد

جمله مشهوری وجود دارد که می‌گوید دو همکار رفیق بهتر از دو رفیق همکار هستند. تحقیقات نشان می‌دهد 20 درصد از دوستان، متعلق به محیط کار می‌باشند و محیط کاری دومین محلی است که ما اکثر ملاقات‌های دوستانه‌مان را در آنجا انجام می‌‍دهیم.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، ما تقریباً 220 روز از سال را در محیط کار هستیم و تعداد ساعاتی که با همکاران‌مان می‌گذرانیم بیشتر از ساعاتی است که نزد والدین، همسر یا فرزندان‌مان می‌باشیم. بنابراین داشتن یک رابطه خوب و دوستی با همکاران در محیط کار می‌تواند بر روحیات شخصی و همچنین پیشرفت پروژه‌ها تاثیرگذار باشد.

از آنجایی که همکاران ما معمولاً هم سن‌مان هستند، میزان تحصیلات‌شان با ما یکی است و تقریباً شرایط کاری یکسانی داریم، اما هر کدام از ما، تجربیات متفاوتی داریم. پس محل مناسبی برای کسب آگاهی و تجربه است.

با این حال در این دوستی‌ها باید حد و حدود شوخی را رعایت کرد. محتاط باشید. بویژه در اوایل شروع یک رابطه، از بیان رازهای زندگی شخصی خود، خودداری کنید.

در صورت بروز هر گونه مشکلی باید فوراً در جهت حل آن تلاش کنید. هر گونه سوء تفاهم می‌تواند اثرات مخربی در زندگی حرفه‌ای و حتی شخصی شما بگذارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا