آیا دارچین برای افراد دیابتی مفید است؟

در حالی که مطالعات علمی ثابت می کنند که دارچین می تواند باعث بهبود و کنترل قند خون شود و همچنین می تواند حرکت قند در جریان خون را با کاهش انسولین بدن، کنترل کند؛ اما باید به دو نکته مهم توجه کرد.

نکته اول
اثر دارچین برای کنترل قند خون در بلندمدت جواب می دهد. در یک مطالعه روی افراد مبتلا به دیابت مشخص شد که خوردن یک تا شش گرم دارچین در روز به مدت چهل روز (به عبارتی مصرف روزانه دارچین در حدود نصف قاشق چایخوری) می تواند قند خون را کنترل کند. بنابراین در صورتی می توان دارچین را کنترل کننده قند خون در افراد دیابتی دانست که بطور منظم نصف تا یک قاشق چایخوری آن روزانه و به مدت حداقل یک ماه و نیم مصرف شود؛ در غیر این صورت نتیجه ای از مصرف دارچین در کنترل قند خون نمی توان انتظار داشت.

نکته دوم
مصرف منظم دارچین برای افراد مبتلا به نارسایی ها و یا اختلالات خاص کبد مجاز نمی باشد. چون مصرف مرتب آن می تواند فشار زیادی بر سیستم کبدی وارد کند.

از آنجایی که افراد دیابتی ممکن است دچار مشکلاتی مانند کبد چرب، نارسایی های کیسه صفرا و یا سایر اختلالات کبد هم باشند و یا سابقه این بیماری ها را داشته باشند، بنابراین دارچین برای این افراد نه تنها اثرات مفیدی در پی ندارد، بلکه می تواند بسیار مضر باشد.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله علمی و آموزشی «آیا دارچین برای افراد دیابتی مفید است؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

[/toggle]

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا