خانه / مجله / مجله چرا و چگونه؟ / پزشکی / آیا دارچین برای افراد دیابتی مفید است؟
فروشگاه شارژ، محصولات مجازی و خدمات بر خط های یو

آیا دارچین برای افراد دیابتی مفید است؟

در حالی که مطالعات علمی ثابت می کنند که دارچین می تواند باعث بهبود و کنترل قند خون شود و همچنین می تواند حرکت قند در جریان خون را با کاهش انسولین بدن، کنترل کند؛ اما باید به دو نکته مهم توجه کرد.

نکته اول
اثر دارچین برای کنترل قند خون در بلندمدت جواب می دهد. در یک مطالعه روی افراد مبتلا به دیابت مشخص شد که خوردن یک تا شش گرم دارچین در روز به مدت چهل روز (به عبارتی مصرف روزانه دارچین در حدود نصف قاشق چایخوری) می تواند قند خون را کنترل کند. بنابراین در صورتی می توان دارچین را کنترل کننده قند خون در افراد دیابتی دانست که بطور منظم نصف تا یک قاشق چایخوری آن روزانه و به مدت حداقل یک ماه و نیم مصرف شود؛ در غیر این صورت نتیجه ای از مصرف دارچین در کنترل قند خون نمی توان انتظار داشت.

نکته دوم
مصرف منظم دارچین برای افراد مبتلا به نارسایی ها و یا اختلالات خاص کبد مجاز نمی باشد. چون مصرف مرتب آن می تواند فشار زیادی بر سیستم کبدی وارد کند.

از آنجایی که افراد دیابتی ممکن است دچار مشکلاتی مانند کبد چرب، نارسایی های کیسه صفرا و یا سایر اختلالات کبد هم باشند و یا سابقه این بیماری ها را داشته باشند، بنابراین دارچین برای این افراد نه تنها اثرات مفیدی در پی ندارد، بلکه می تواند بسیار مضر باشد.

برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.

مقاله علمی و آموزشی «آیا دارچین برای افراد دیابتی مفید است؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone
فروشگاه شارژ، محصولات مجازی و خدمات بر خط های یو

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. بخش های الزامی با * مشخص شده اند. *

*

x

پیشنهاد یو سی برای مطالعه

درمان های خانگی تیرگی و پف زیر چشم

درمان های خانگی تیرگی و پف زیر چشم

تیره شدن زیر چشم با اینکه مشکل پوستی با اهمیتی نیست اما ...