همکلاسی سلام 30 مهر ماه 1394

همکلاسی و همراه خوب یو سی؛ سلام

هفته های خیلی دور، فایل صوتی را برای شما فرستادیم که درباره راز موفقیت استیو جابز از زبان خود او بود. (اگر آن را گوش نداده اید از این قسمت دریافت کنید.) حالا امروز می خواهیم باز هم از استیو جابز درس بگیریم.

در همکلاسی سلام 30 مهر ماه 1394؛ سه درس مهم از استیو جابز نهفته شده است، آنها را کشف کنید تا کسب و کارتان متحول شود.

پروفسور آلبرت محرابیان استاد دانشگاه UCL پس از سال ها تحقیق و مطالعه به این نتیجه رسید که نشانه های غیرکلامی، بیشترین تاثیر را روی مخاطب می گذارند و پس از آن تن صدا و لحن بیان بسیار تاثیرگذار است. البته نه به اندازه مورد اول!

استیو جابز، استاد سرعت دادن به کلام یا کم کردن آن بود. او می دانست برای تحریک مخاطبان از کجا باید شروع کرد. جابز از این ترفند فوق حرفه ای خود برای ارائه iPod و iPhone و سایر محصولاتش سود می برد. جابز همیشه استاد مسلم استفاده از تن گفتار و زبان بدن است. او تحلیل رفتاری را واقعاً درک کرده و می داند چگونه باید مخاطبان و مشتریان خود را با استفاده از حرکات و کلمات جادو کند.

یک فرد می تواند بهترین ایده دنیا را در ذهن خلق کند اما اگر نتواند دیگران را متقاعد کند، آن ایده بدیع و جذاب فایده و اثری ندارد.

اثربخشی شما روی مخاطبان و جامعه، بستگی مستقیم به توانایی هایتان دارد، تا با استفاده از تن گفتار و نوشتار به قدرت شگرفی دست پیدا کنید.

یکی دیگر از ویژگی های مهم و اساسی جابز، چه در اپل و چه در نکست، پیکسار و… داشتن هدف مشخص و برنامه های بلندمدت، کوتاه مدت و افق چشم انداز است. برخی از کارآفرینان و مدیران در شروع کسب و کار، تحقیقی درست و گسترده برای دوره های زمانی آینده انجام نمی دهند. در واقع به سادگی از کنار مهم ترین جزء کسب و کارشان گذشته و وقت نمی گذارند. آنها به درستی نمی دانند که می خواهند دست به چه کاری بزنند و به کجا برسند. البته همه ی آنها ثروت را دوست دارند و ثروتمند شدن را هدف خود می دانند.

عامل دیگری که در این بین وجود دارد این است که استیو جابز هرگز هیجان و تلاطم رفتن به پله آخر برای رسیدن به همه چیز در زمان کم را نداشت. هر چند او عطش سیری ناپذیری به پیشرفت داشت اما این باعث نشده بود یک شبه بخواهد راه صد ساله را بپیماید و به ثروت افسانه ای دست پیدا کند. همیشه جابز می گفت دوست ندارم با ثروتی افسانه ای، بدون رسیدن به آرزوها و طرح هایم در سینه قبرستان باشم. به عبارتی پول و ثروت برای استیو جابز اولویت اول نبود، مهم اتمام پروژه ها و رشد، توسعه و بهبود شرکت هایش بود. جالب است بدانید هدف اصلی تمامی کارآفرینان و مدیران نام آشنا که به ثروت های بسیاری نیز دست یافته اند، اول خدمت و ارائه خدمات مفید به مخاطبان شان بوده است.

همکلاسی و همراه خوب یو سی؛ امروز نوبت شماست. بیایید امروز گامی بر داریم که در تاریخ حک شود و آیندگان از ما درس بگیرند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا