همکلاسی سلام 2 اسفند ماه 1395

همکلاسی و همراه خوب یو سی؛ سلام
آیا تا به حال فکر کرده اید که رمز موفقیت آرنولد شوارتزنگر، قهرمان بدنسازی، هنرپیشه معروف و فرماندار سابق کالیفرنیا چیست؟ او از 6 قانون برای رسیدن به موفقیت هایش صحبت می کند که شما می توانید در ادامه با آنها آشنا شوید.

آرنولد می گوید:
در جوانی فکر می کردم که بزرگی با شهرت و شانس گره خورده است. فکر می کردم موفقیت یعنی یک شغل خوب، یعنی ثروت فراوان و…. اما من کاملاً در اشتباه بودم.

تصور کنید که 15 سالتان است و به همه می گویید که می خواهید قهرمان بدنسازی جهان شوید. بدنسازی یک ورزش آمریکایی است و شما اتریشی هستید. اما من یک افق کاملاً روشن و واضح در مقابل چشم هایم داشتم. من دقیقاً می دانستم که چه می خواهم. چون این بسیار مهم است که دقیقاً بدانید که چه می خواهید، بدانید که چه کاری می خواهید انجام بدهید. من می خواستم قهرمان بدنسازی جهان باشم. من اراده آتشینی در سر داشتم و همیشه آرزو می کردم که به آمریکا بیایم. می دانستم که آمریکا جایی است که می توانم آنجا واقعاً موفق بشوم و به آمریکا آمدم در حالی که جیب هایم خالی بود اما قلبی پُر از رویا و آرزو داشتم.

مردم همواره درباره رمز موفقیت از من سوال می کنند. خب؛ اگر کسی به من بگوید که کاری غیر ممکن است، من می روم و انجامش می دهم. با یک فیلمساز صحبت می کردم و به من گفت: «تو نمی توانی بازیگری بشوی که در فیلم ها بازی کند.» من به او گفتم که نمی خواهم فقط یک بازیگر بشوم، می خواهم بازیگر نقش اول شوم و در جواب گفت: «فراموشش کن و بعد خندید.» در چشم های من نگاه کردند و گفتند: «تو غیر از ماهیچه های بزرگ و قلمبه، هیچی نیستی، تو نمی توانی بازیگر شوی، تو هیچ آینده ای نداری، لهجه تو خنده داره و….» اما من به این حرف ها گوش نکردم و سخت تلاش کردم. پنج شش ساعت به کلاس های بازیگری، فن بیان و لهجه می رفتم. فرقی ندارد چند ساله هستید، شما باید تشنه باشید. تشنه یادگیری باشید. چرا که، این تنها چیزی است که هرگز کافی نیست.

شش قانون را همیشه به خاطر داشته باشید. این شش قانون حتماً موجب موفقیت خواهند شد.

  1. به خودتان اعتماد داشته باشید: هر چیزی و هر کاری، اگر قابل تصور باشد و به خودتان ایمان داشته باشید، قابل انجام دادن است.
  2. قواعد را بشکنید: در زندگی برای هر موضوعی، قواعد و اصولی داریم. قواعد را بشکنید، اما با قوانین کاری نداشته باشید!
  3. از شکست نترسید: در هر کاری که تلاش کردم، همواره انتظار شکست را هم داشتم.
  4. به نه گویان توجه نکنید: تا به حال چند بار شده است که به شما بگویند: «تو نمی توانی این کار را انجام بدهی، این کار غیر ممکنه، این کار هرگز توسط کسی انجام نشده»، من عاشق این هستم که کسی بگوید که تا به حال هیچکس نتوانسته این کار را انجام بدهد. چون اگر من آن را انجام بدهم معنی اش این است که من اولین نفرم. پس به حرف افرادی که می گویند «نمی شود»، توجه نکنید.
  5. به شدت تلاش کنید: شما هرگز شکست نمی خورید مگر اینکه به اندازه کافی تلاش نکرده باشید. این بسیار مهم است که در زندگی تفریح داشته باشید اما زمانی که شما در پارتی، در حال خوشگذرانی هستید، بدانید که در همان لحظه، کسی برای پیروزی، سخت در حال تلاش است.
  6. کمک کنید: در راه موفقیت، همواره باید راهی پیدا کنید که به دیگران کمک نمایید. به جامعه یا شهری که از آن آمده اید و به مردم کشورتان کمک کنید.

بنابراین به خودتان اعتماد کنید، بعضی از قواعد را بشکنید، از شکست نترسید، به نه گویان توجه نکنید، به شدت تلاش کنید و در نهایت از کمک کردن دریغ نکنید.

این را هم به خاطر داشته باشید که هرگز نمی توانید با دستانی در جیب، از نردبان موفقیت بالا بروید.

نمایش بیشتر

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا