آیا می‌توان لاک پشت را در خانه رها کرد؟

افراد بسیاری دوست دارند که لاک پشت هایشان را در خانه رها کنند تا آزادانه دور بزنند. اینکار برای لاک پشت لذتبخش است و باعث تحرک و شادابی او می‌شود. شما لازم است اینکار را انجام دهید اما با احتیاط. رها کردن لاک پشت در خانه همزمان می‌تواند خطرناک هم باشد.

کف خانه، پُر از نقاط سردی است که دمای بسیار کمتر از دمای مناسب برای زندگی جانور دارد. لاک پشت‌ها موجوداتی خونسرد هستند و به همین دلیل به یک منبع حرارتی خارجی برای کمک به هضم غذا نیاز دارند. به همین دلیل است که در طبیعت لاک پشت‌ها را اغلب در حالی که ساکن و ساکت در زیر نور آفتاب نشسته‌اند، می‌بینید. به غیر از این نقاط سرد، در کف خانه، معمولاً تکه‌های ریز کوچکی مانند خرده‌های پلاستیک، مو، ذرات چوب و چیزهایی از این قبیل وجود دارد که ممکن است توسط لاک پشت خورده و باعث بسته شده مسیر گوارش حیوان شوند.

هر از گاهی باید در حیاط خانه یا فضای آزاد مطمئن حیوان را رها کرد تا برای خودش بگردد. اینکار به سلامت حیوان کمک می‌کند. لاک پشت‌ها دوست دارند در جایی قایم شوند و از این مسئله احساس امنیت می‌کنند. در فضای آزاد، لاک پشت باید به سایه و نور آفتاب دسترسی داشته باشد. در آکواریوم و محل زندگی لاک پشت و همچنین در فضای آزاد بیرون خانه، باید برای لاک پشت جایی برای قایم شدن در نظر بگیرید، چون در غیر این صورت این حیوانات خجالتی دچار استرس می‌شوند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا