چرا 113 لاک پشت آبی، به ساحل زدند؟

نهنگ های پیر، وقتی منابع غذایی دریا رو به کاهش می روند، به خاطر نجات نسل های بعد، خود را به خشکی می اندازند اما حالا 113 لاک پشت آبی، در ساحل مکزیک خود را به خشکی انداخته اند و هنوز محققان، دلیل اصلی این خودکشی جمعی را نمی دانند.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، لاک پشت های جان باخته، همه بزرگسال بوده اند و در میان آنها، هم لاک پشت های نر و هم ماده دیده می شود.

کارشناسان می گویند تعدادی از این لاک پشت ها، به دلیل برخورد با قلاب ها و تورهای ماهیگیری، نشانه ای از آسیب ها را در بدن داشتند و برخی دیگر از بررسی کنندگان، احتمال مسمومیت لاک پشت ها را مطرح می کنند.

اگرچه گروهی از محققان، مرگ این لاک پشت ها را مشکوک اعلام کرده اند، اما گروهی دیگر ادعا می کنند که در بدن لاک پشت ها، ذرات پلاستیک دیده شده و این به معنای مرگ آنها در اثر خوردن پلاستیک بوده است. اما هنوز پژوهشگران، اطمینان کاملی نسبت به دلیل جان باختن این لاک پشت ها ندارند و دقیقاً نمی دانند که به ساحل آمدن آنها، اقدامی برای نجات جوان ترها بوده، یا مرگ طبیعی به دلیل مسمومیت با جلبک های دریایی؟

منابع

خبر علمی «چرا 113 لاک پشت آبی، به ساحل زدند؟» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به LiveScience و مجله دانستنیها، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا