آنچه قبل از خرید پوستیژ باید بدانید

اگر قصد دارید پوستیژ یا کلاه گیس بخرید و از آن برای ایجاد تنوع استفاده کنید حتماً قبل از خرید باید اولویت های خود را مشخص کنید که می خواهید چه مدل مویی را تجربه نمایید. می خواهید موها را به بالا بزنید، یا فرق کج باز کنید. در این صورت باید سراغ پوستیژهایی بروید که دارای فرق باشند و یکسره نباشند. در این شرایط است که کلاه گیس کاملاً طبیعی روی سرتان قرار می گیرد.

در این مقاله شما می توانید با چند نکته مهم در مورد پوستیژ آشنا شوید.

انواع پوستیژها

  1. پوستیژهای سخت: این نوع کلاه گیس ها سطحی پلاستیکی دارند که موها از آنها بیرون آمده است. این نوع کمی سنگین و سخت می باشد و قرار گرفتن آن روی سر دشوار است. افرادی که در شهرهای گرمسیری زندگی می کنند، نباید سراغ این نوع بروند.
  2. پوستیژهای توری: این کلاه گیس ها به خاطر بافتی که دارند اکسیژن رسانی بهتری به سطح پوست می کنند و هواخور بهتری دارند. تورهای موجود روی این کلاه گیس به خوبی روی سر ثابت می شود. این پوستیژها تمام توری و جلو توری هستند و متناسب با نیاز مصرف کننده قابل خرید می باشند. به گفته کارشناسان، آن دسته از کلاه گیس هایی که جلو توری هستند روی سر طبیعی تر و شیک تر می باشند.
  3. پوستیژهای اسکین تاپ: این نوع کلاه گیس ها دارای بخش پوست مانند هستند که موها روی آن نصب می شوند. جنس این پوستیژها به گونه ای است که برای آراستگی بهتر مجبور هستند از تارهای موی ضخیم تر برای آن استفاده کنند.
  4. پوستیژ تکه ای: این نوع کلاه گیس در اشکال مختلف موجود است و به دو صورت طبیعی و مصنوعی وجود دارد و همانطور که از نامش پیدا است به صورت موضعی برای نواحی که لازم است، بکار می روند. این کلاه گیس ها گیره های مکنده دارند که روی پوست سر فیکس می شوند.

از چه جنسی بخریم؟

پوستیژهایی که با موهای طبیعی تولید می شوند چهره را طبیعی تر نشان می دهند و ظرافت بیشتری دارند. از طرفی رعایت بهداشت پوستیژهای طبیعی در مقایسه با مصنوعی ها خیلی راحت تر است چون در مقابل شستشو آسیب نمی بینند و فرد راحت تر آنها را تمیز می کند. بنابراین سلامت پوست و مو نیز بهتر حفظ می شود.

کدام خوش حالت تر هستند؟

آرایشگران حرفه ای معتقد هستند که پوستیژهایی که با موی طبیعی تهیه می شوند قابلیت حالت گرفتن و طراحی بیشتری دارند. در حقیقت براشینگ کردن یا شینیون کردن این جنس موها بسیار راحت تر و ماندگارتر از پوستیژهایی است که از مواد مصنوعی تهیه شده اند.

از طرفی ماندگاری کلاه گیس های طبیعی بیشتر از مصنوعی ها است و قیمت آنها نیز ارزان تر می باشد.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «آنچه قبل از خرید پوستیژ باید بدانید»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقاله مریم فرسایی از مجله سیب سبز، به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا