اشتباهات آرایشی که شما را زشت و پیر نشان می دهند

لباس پوشیدن و آرایش کردن باید به زیبایی و جذابیت شما کمک کند؛ اساساً هدف از مد و آرایش همین است. اما گاهی برخی از ما به نحوی آرایش می کنیم و لباس می پوشیم که ما را سال ها مسن تر از سن واقعی مان نشان می دهد. حتی گاهی پا را فراتر نهاده و طوری در مجالس و مهمانی ها حاضر می شویم که خنده دار است یا توی ذوق می زند. تمام تلاش مان را هم می کنیم تا زیبا و جوان به نظر برسیم و برای این هدف پول زیادی هم می پردازیم، اما نتیجه معکوس است. با این حساب، بهتر است به جای هزینه زیاد برای آرایش و لباس تان، به این بیندیشید که چند ساله هستید و چه چیزی مناسب شما می باشد. به علاوه بدانید چه اشتباهاتی انجام می دهید که شما را مسن تر نشان می دهد.

آیا می خواهید بدانید کدام اشتباهات آرایشی شما را زشت و پیر نشان می دهند؟ خب؛ در ادامه شما می توانید با رایج ترین اشتباهاتی که سن شما را زیادتر نشان می دهند، آشنا شوید. وقتی برای رفتن به مجالس و مهمانی ها حاضر می شوید این موارد را در ذهن تان مرور کنید.

به اندازه کرم پودر بزنید.
استفاده غیر صحیح از این پوشاننده ها به جای اینکه اشکالاتی را بپوشاند آنها را بیشتر برجسته کرده و توجه ها را بیشتر جلب می کند. استفاده بیش از حد از کرم پودرها و پوشاننده ها هیچ کجا خوب نیست بخصوص برای پوشاندن چروک ها؛ چون قرار دادن یک لایه ضخیم روی آنها، پوست صورت را مصنوعی می کند و چهره را پیرتر نشان می دهد. اگر می خواهید ظاهر پوست تان را صاف و یکدست کنید، به جای پودر از یک کرم پودر مایع سبک استفاده کنید، بهتر است از کرم پودرهایی استفاده کنید که به سرعت جذب پوست می شوند. نکته دیگر اینکه کرم پودرهای حاوی مرطوب کننده نسبت به انواع دیگر و پودرها بهتر روی پوست می خوابند؛ به اندازه یک سکه کوچک کرم پودر در کف دست تان بگذارید، بعد همانند مرطوب کننده با نوک انگشتان به صورت بمالید.

بدون برس کانسیلر نزنید.
کانسیلرها بهترین دوست برای پوشاندن لک ها و تیرگی های پوستی هستند اما زمانی مشکل ایجاد می شود که از کانسیلرهای مخصوص پوشاندن لک ها برای کاربردهای دیگر استفاده کنید. مثلاً حلقه های سیاه دور چشم را با آنها بپوشانید. معمولاً کانسیلرهای مخصوص پوشاندن لک ها، بسیار غلیظ هستند چون در غیر این صورت لک ها و جوش ها به خوبی پنهان نمی شوند. اما این ماده برای پوست نازک زیر چشم بیش از اندازه غلیظ است، با برس کانسیلر زیر چشم نقطه هایی بگذارید و بعد با انگشت آن را پخش کنید تا صورت حالتی طبیعی بگیرد و اثر خستگی از روی صورت تان پاک شود.

هر ریملی را انتخاب نکنید.
استفاده از ریمل های ضد آب برای خیلی ها وسوسه کننده است چون کمتر می ریزند در نتیجه زیر چشم سیاه نمی شود، ولی باید بدانید این ریمل ها به دلیل اینکه فرمول قوی تری دارند می توانند مژه ها را خشک کنند و به دلیل همین خشک شدن وقتی سن بالا می رود مژه ها نازک و شکننده می شوند. اما چاره چیست؟ اگر می خواهید مژه هایتان پُرتر و زیباتر به نظر برسد، اول از همه روی محل رویش مژه ها را مدادی قهوه ای بکشید تا مژه هایتان ضخیم تر و پُرتر جلوه کنند. در قدم بعدی با یک ریمل سبک و ملایم و نه ضد آب مژه هایتان را حالت دهید.

اگر پلک افتاده دارید چه کنید؟
پیشنهاد می کنیم استفاده از سایه های براق با رنگ سرد را کنار بگذارید بخصوص وقتی سن بالا می رود و به 40 سالگی نزدیک می شوید هر چقدر پلک ها مات تر باشند، چهره زیبایی بیشتری دارد، چون وقتی از سایه ای براق استفاده کنید چروک های ریز خودشان را بیشتر نشان می دهند. بیشتر رنگ هایی چون بنفش، رنگ هلویی ملایم، خاکستری و… برای بیشتر افراد مناسب است اما اگر به خاطر مناسبت خاصی دوست دارید به صورت و چشم هایتان جلوه بیشتری دهید، می توانید از یک خط چشم براق استفاده کنید. اگر دچار افتادگی پلک شده اید و دوست دارید چشم هایتان بازتر و زیباتر به نظر برسد به هیچ وجه زیر مژه ها خط چشم پر رنگ نکشید و تنها به خط باریکی بالای چشم و به سمت گوشه بیرونی چشم ها بکشید.

روی ناخن ناسالم، ناخن نکارید.
این روزها خانم های بسیاری سراغ کاشت ناخن می روند اما نگهداری ناخن های کاشته شده خود اصولی دارد که در صورت رعایت نکردن، ناخن ها دچار قارچ می شوند. اما دلایلی که ممکن است موجب قارچ ناخن ها شوند:

 • ناخن از قبل از کاشت سالم نبوده و دچار جراحتی است، وقتی روی چنین ناخن ناسالمی کاشت انجام شود، احتمال مبتلا شدن به قارچ افزایش می یابد.
 • هنگام کاشت یا ترمیم از مواد ضد قارچ استفاده نشده است.
 • ناخن کاشته شده دچار شکستگی، ترک یا ضربه سختی شده ولی فرد دیر برای ترمیم به آرایشگاه مراجعه می کند و در نتیجه آب زیر ناخن شکسته نفوذ می کند و ناخن دچار قارچ می شود.
 • آرایشگر وسایل خود را استریل نکرده است.

مژه های کاشته شده را خودتان نکنید.
این روزها خانم هایی هستند که سراغ کاشت و اکستنشن مژه ها می روند، اگر شما هم جزو این دسته هستید به نکاتی باید توجه کنید:

 • اول اینکه هنگام کاشت از یکبار مصرف بودن مژه ها اطمینان پیدا کنید.
 • دوم اینکه حواس تان باشد چسب کاشت با پوست یا انتهای مژه تماس پیدا نکند، چون بسیار قوی است و می تواند چشم را دچار التهاب و حساسیت پوستی کند.
 • سوم اینکه به هیچ وجه خودتان اقدام به کندن مژه ها نکنید، زیرا به همراه آنها مژه های خودتان هم کنده خواهند شد، باید حتماً به آرایشگاه مراجعه کرده تا برای کندن آنها از مواد ریموور مخصوص همان چسب استفاده کند.

نسبت به موهای سفید بی تفاوت نباشید.
اگر موهایتان خیلی سفید است رنگ را با کمی اکسیدان آغشته کرده و به مدت تقریباً 10 دقیقه صبر کنید تا موهایتان تحریک شده و بتواند بهتر رنگ مو را به خود جذب کند. اما اگر سفیدی موهایتان کم است نیازی به این کار نیست. بهترین رنگ برای شما مخلوط دو رنگ شماره 4 و 5 از گروه N یا مخلوط 3 و 4 از گروه M است که هر دوی این رنگ ها بهتر است با اکسیدان 9 درصد مخلوط شوند. همچنین توصیه می شود برای موهای طبیعی از رنگ مشکی استفاده نشود. در این صورت در انتخاب رنگ بعدی و مش و لایت دچار محدودیت شَدید می شوید. از تکرار رنگ هایی که تناژ قرمز و شرابی دارند پرهیز کنید. تکرار این رنگ ها از بین بردن آنها را مشکل می کند.

برای اکستنشن سراغ طبیعی ها بروید.
اگر می خواهید موهایتان را اکستنشن کنید از آرایشگرتان بخواهید برایتان از موهای طبیعی استفاده کند نه موهای مصنوعی. چون موهای طبیعی علاوه بر اینکه قابلیت رنگ، فر یا صاف شدن دارند، ماندگاری بسیار بیشتری نیز نسبت به موهای مصنوعی دارند. برای قرار دادن اکستنشن روی موها سه روش دوخت، رینگ و چسب (کراتین) وجود دارد. اما شما از آرایشگرتان بخواهید از روش رینگ استفاده کند، روش دوخت به موها فشار زیادی وارد می کند و در بلندمدت باعث سردرد می شود و روش چسب به دلیل اینکه باید هر 2 یا 3 ماه ترمیم شود ریزش موها را زیاد می کند.

از برس های بزرگ استفاده کنید.
در براشینگ با استفاده از برس های گرد می توان مدل های متنوعی در موها ایجاد کرد. معمولاً سه روش پایه برای براشینگ وجود دارد:

 1. براشینگ با برس بزرگ برای لخت کردن مو
 2. براشینگ با برس متوسط برای حالت دادن به مو (به سمت داخل یا خارج)
 3. براشینگ با برس کوچک برای برس پیچ کردن مو

قبل از براشینگ با توجه به جنس مو از ژل یا حالت دهنده مناسب استفاده کنید، بعد موها را با توجه به فرم دلخواه تقسیم بندی کنید و از موهای ردیف پایین قسمت پشت سر، سشوار کشیدن را شروع کنید و پس از تمام شدن کار از اسپری های ثابت کننده استفاده کنید.

هنگام آب کشیدن موها، آب را سرد کنید.
همیشه شامپو را قبل از مصرف با مقداری آب مخلوط کنید. چون شامپوی غلیظ پس از خشک شدن در مو حالت الکتریسیته ایجاد می کند. همچنین از آنجا که بیشتر شامپوهای تجاری حالت قلیایی (PH بالا) دارند، حواس تان باشد موها را به دقت آبکشی کنید، چون باقی مانده شامپو می تواند در نهایت باعث موخره شود، هنگام آب کشیدن هم به تدریج آب را سرد کنید تا منافذ پوست سر، بسته شوند و بعد از آن موها را با حوله کاملاً خشک کنید، با رعایت این نکات می توانید مطمئن باشید موهایتان سالم می ماند در نتیجه به خوبی حالت خواهند گرفت.

جوش های سر سیاه
وکس نوعی برداشتن مو از صورت است که درد کمتری نسبت به اصلاح با بند دارد و علاوه بر اینها دانه های سر سیاه روی بینی را نیز از بین می برد و با این روش موها دیرتر از بند، شروع به رویش می کنند و تا حدی هم نرم تر و کرکی مانند می شوند. بهتر است در خانه صورت تان را وکس نکنید چون ممکن است پوست را بسوزانید و روی پوست تاول ایجاد کنید، همچنین اگر وکس را بد از روی پوست بلند کنید کبودی ایجاد می شود. بعد از وکس نیز بهتر است از لوسیون ضد التهاب و ضد جوش استفاده کنید.

مراقب جوش های زیر پوستی باشید.
شاید بتوان گفت خانمی نیست که مدام نگران جوش های بعد از بند نباشد و غالباً هم گرفتارش می شوند. توصیه می کنیم هنگام اصلاح صورت از پاکیزه بودن نخ اصلاح و پیش بند مطمئن شوید و همچنین برای پیشگیری از جوش صورت از آرایشگر بخواهید نخ را آغشته به الکل کند و بعد از آن استفاده نماید و بعد از اصلاح هم برای جلوگیری از التهاب و جوش از پماد بتامتازون یا ژل های ضد جوش استفاده کنید، البته افرادی که پوست های چرب دارند، می توانند از آب خیار هم استفاده کنند تا حرارت و التهاب از پوست شان گرفته شود.

ابروهای خالی را دریابید.
پیشنهاد می کنیم از برداشتن بیش از اندازه ابروها جداً خودداری کنید بخصوص وقتی سن بالا می رود. زیاد برداشتن ابروها به مرور باعث کم شدن و حتی از بین رفتن کامل ابروها می شود تا جایی که هیچ وقت دوباره رشد نخواهند کرد. در این مواقع تنها راه، استفاده از مداد یا سایه ابرو است تا بتوانید خالی بودن ابروها را بپوشانید. برای این کار کافی است از قسمت داخلی ابروها شروع کرده، بعد به سمت بیرون ابروها حرکت کنید. بهتر است برای این کار از یک مداد نوک تیز با برسی زاویه دار استفاده کنید؛ باید اول روی ابرو با مداد به صورت نقطه نقطه فاصله بگذارید و بعد رنگ را پخش کنید.

اکلیلی ها را دور بریزید.
اگر می خواهید ظاهر جوان تری داشته باشید سعی کنید از مش کردن یا سایه های زرق و برق دار چشم خودداری کنید. این محصولات باعث می شوند خط و خطوط ریز و چین خوردگی های زیر چشم شما بیشتر به چشم بیاید. در عوض بهتر است از سایه مات برای پلک های خود استفاده کنید. هرچه ساده تر باشید بهتر و جذاب تر خواهید بود، البته در سادگی هم افراط نکنید. سادگی زیاد ممکن است نتیجه بر عکس داشته باشد.

یک کمربند جدید امتحان کنید.
برای لباس های آزادتر که راحت و در عین حال زیاد هم گشاد نیستند، سعی کنید از یک کمربند مناسب استفاده کنید. کمربندی انتخاب کنید که شما را کمی لاغرتر می کند. درباره انتخاب کمربند باید به رنگ و اندازه آن نیز دقت کنید. کمربندهای باریک شما را لاغرتر و کمربندهای پهن شما را اندکی پهن تر نشان خواهند داد. درباره رنگ کمربندتان هم باید بگوییم کمربندی انتخاب کنید که رنگش با لباس تان مغایر باشد تا کمرتان را باریک تر نشان دهد.

چین های دور چشم را درمان کنید.
پوست اطراف چشم ها بسیار حساس است، از طرفی بسیاری از خانم ها بی رحمانه چشم ها را آرایش می کنند. در واقع انواع کرم ها و مواد آرایشی را روی پوست اطراف چشم که بسیار حساس است، می مالند. این کار نه تنها باعث آسیب به پوست می شود، بلکه آن را قرمز و متورم هم می کند. سعی کنید همیشه در پایان روز آرایش خود را پاک کنید و برای این کار از یک تمیز کننده ملایم و یک حوله نرم استفاده کنید. به علاوه برای پاک کردن آرایش دستمال را روی پوست خصوصاً پوست اطراف چشم نکشید.

لباس های قدیمی را فراموش کنید.
شاید از آن دست افرادی باشید که عادت دارند لباس هایی را که دیگر اندازه شان نیست نگه دارند. بعضی از آنها خیلی بزرگ هستند و برای تان شل و آویزان می باشند و برخی دیگر آنقدر کوچک اند که دکمه هایشان را به زحمت می توان بست! اما آنها را نگه می دارید، گاهی به این خاطر که پول زیادی صرف خرید آن کرده اید و گاهی به خاطر ارزش معنوی آنها. همین موضوع باعث می شود که تصور کنید لباس های زیادی دارید در حالی که از هیچ کدام آنها نمی توانید استفاده کنید. توصیه می شود در صورت امکان اجازه دهید خیاط این لباس ها را اندازه تن شما بدوزد تا بتوانید با اعتماد به نفس بیشتری آنها را بپوشید. در غیر این صورت لباس های قدیمی تان را اهدا کنید و به دنبال لباس های جدید باشید. اگر هم می خواهید برخی لباس هایتان (مثلاً لباس هایی که در مراسم خاصی پوشیده اید) را به عنوان یادگاری نگه دارید آنها را در جایی غیر از کمد لباس های اصلی نگه دارید تا بدانید چه لباس هایی دارید و می توانید از آنها استفاده کنید.

هر مدی را جدی نگیرید!
افراط در هر چیزی جلوه ای ناپسند ایجاد می کند. لباس پوشیدن هم از این قضیه مستثنی نیست. لباس های بسیار گشاد یا بسیار تنگ و چسبان، لباس های خیلی بلند یا خیلی کوتاه همگی می توانند دید منفی در دیگران ایجاد کنند. خصوصاً اگر با آن راحت نباشید یا وقتی آن را می پوشید نسبت به این مسئله آگاه باشید که در این قضیه افراط کرده اید. مثلاً اگر 80 ساله هستید و یک پالتوی پوست پلنگی پوشیده اید و احساس خوبی دارید، پس حتماً همین طور خواهد بود، اما اگر آن را پوشیده اید تنها به این دلیل که این لباس شما را جوان تر نشان دهد ولی حقیقت را نزد خود انکار می کنید، باید بدانید که دیگران هم فقط همین جنبه را می بینند. دیگران از احساس شما آگاه می شوند که نسبت به لباس تان چه دیدگاهی دارید.

طبق قاعده از رژگونه استفاده کنید.
استفاده زیاد از رژگونه همیشه هم گزینه بدی نیست، البته ممکن است به شما برچسب بانوی پیر بزنند. برای آنکه ظاهرتان درخشندگی طبیعی خود را داشته باشد، توصیه می شود از کرم های برنزه کننده به محل رویش مو و امتداد فک خود مالیده و بعد کمی رژگونه کرمی روی گونه هایتان بمالید.

خط چشم خیلی سیاه نزنید.
در بسیاری از خانم ها با بالا رفتن سن، میزان جذابیت چشم ها کمتر و کمتر خواهد شد. باید بدانید که مژه ها با بالا رفتن سن، نازک تر شده و برخی خانم ها برای جبران این مسئله، گاهی مواد آرایشی زیادی روی آن می مالند. اما این کار باعث جذابیت نمی شود و فقط باعث جلب توجه دیگران به چین و چروک های دور چشم می شود. به جای استفاده از خط چشم سیاه، از رنگ خاکستری یا قهوه ای تیره استفاده کنید. استفاده از خط چشم های مایع را هم کنار بگذارید، چون زیاد از حد سنگین هستند و چشم هایتان را خسته نشان خواهند داد، به جای آن از یک مداد نرم استفاده کنید.

به پوست دست ها و گردن تان برسید.
برنزه کردن می تواند بطور موقت، پوست براق و جوانی به شما بدهد، اما در واقعیت این کوتاه ترین مسیر به سمت سالخوردگی زود هنگام است. پرتوهای فرابنفش خورشید باعث تخریب سطوح سلولی پوست شده و فیبرهای کلاژن را که به پوست کمک می کند تا انعطاف پذیری و شکل ظاهری خود را حفظ کند از بین می برد، بنابراین هر روز از کرم ضد آفتاب با طیف وسیع استفاده کنید. باید به خاطر داشته باشید که حتی اگر هر روز از کرم ضد آفتاب روی صورت تان استفاده کنید، این احتمال وجود دارد که سایر نقاط بدن خود را نادیده بگیرید. دست ها و گردن شما هم بطور روزانه در معرض نور خورشید قرار می گیرند و اغلب خانم ها این بخش ها را فراموش می کنند. در حالی که همیشه در این مناطق، لکه های قهوه ای و چین و چروک های زیادی می بینیم. در کنار استفاده از ضد آفتاب مناسب، پیشنهاد می شود از یک مرطوب کننده هم استفاده کنید تا پوست تان را نرم و صاف کند.

به مدل موهایتان توجه داشته باشید.
بسیاری از ما موی بلند را به کوتاه ترجیح می دهیم و آن را زیبا می پنداریم اما باید بدانید موی شما باید با سن و اندام تان متناسب باشد. با بالا رفتن سن و شل شدن چربی ها روی صورت، موهای خیلی بلند می تواند سن شما را بیشتر از آنچه هست، نشان دهد. اما کوتاه کردن موها متناسب با صورت تان و سایر اعضای بدن باعث می شود صورت تان گردتر و جوان تر به نظر بیاید. به علاوه اگر اندام لاغری دارید موی بسیار بلند و یکدست شما را لاغرتر نشان می دهد و بر عکس، اگر اندام چاقی دارید موی کوتاه و گرد می تواند شما را چاق تر نشان دهد. به آرایش موهایتان هم توجه داشته باشید.

قبل از آرایش این نکات را خوب یاد بگیرید:

 1. قبل از کرم پودر، مرطوب کننده بزنید.
  اگر می خواهید کرم پودر بزنید، اول صورت تان را مرطوب کنید و کمی صبر کنید تا کرم تان جذب شود. این کار باعث می شود که کرم پودر در سطح پوست بماند. بعد پنکیک را با حرکات دایره ای روی صورت بمالید تا رنگ پوست یکنواخت شود، پس از اتمام کار با یک دستمال نمناک روی صورت تان بزنید تا اضافه های پنکیک برداشته شود. بهتر است هنگام کرم پودر زدن، دهان تان را باز کنید تا قسمت گردن بهتر آرایش شود و خطی باقی نماند.
 2. از رنگ های مات استفاده کنید.
  چگونگی سایه زدن می تواند چشم ها را درشت تر، ریزتر و حتی فاصله دو چشم را زیادتر یا کمتر نشان دهد، مثلاً سایه ای با رنگ روشن چشم ها را درشت تر نشان خواهد داد یا رنگ های مات پف چشم ها را می پوشاند. البته حواس تان باشد باید طوری این کار را انجام دهید که نگاه جلب توجه کند نه سایه چشمان تان.
 3. رژلب را با رنگ پوست هماهنگ کنید.
  اگر موهایی بلوند، سفید یا خاکستری دارید، می توانید از رژلب های صورتی روشن و نارنجی کمرنگ استفاده کنید و اگر موهایتان قرمز است رژلب هلویی، صورتی، قرمز روشن و شفاف توصیه می شود. خانم هایی که موهای مسی و شرابی دارند، می توانند رنگ های فوق را به صورت تیره استفاده کنند. برای موهای قهوه ای روشن و متوسط رژلب صورتی، قرمز و قرمز مرجانی، قرمز شرابی، قهوه ای روشن و… موهای قهوه ای تیره و مشکی نیز بهتر است از رنگ های تیره استفاده کنند.
 4. با پنکیک آرایش را ثابت کنید.
  پنکیک خشک است و می تواند به پایداری آرایش شما کمک می کند مثلاً اگر زیر سایه چشم پنکیک بزنید اصلاً سایه تکان نمی خورد و همان طرح اولیه خود را حفظ می کند، البته پودرهایی هم به نام پودرهای فیکس در بازار وجود دارد که مسلماً بیشتر از پنکیک می تواند آرایش شما را پایدار کند. اگر به هر دلیل ابروهایتان خالی شده و آنها را با مداد کشیده اید، می توانید روی آن پودر فیکس بزنید تا ماندگارتر شود.
 5. اصولی ریمل بزنید.
  برای ریمل زدن به مژه های پلک بالا، قبل از کشیدن برس ریمل روی مژه ها، میله ریمل را روی ریشه و پایه مژه هایتان بمالید تا به اندازه کافی، رنگ روی مژه ها بنشیند سپس این رنگ را با استفاده از برس ریمل از پایین تا بالای مژه به خوبی بکشید. هنگام ریمل زدن به مژه های پایین میله ریمل را به صورت عمودی نگه دارید و آن را به چپ و راست حرکت دهید فقط مراقب باشید که زیر چشمان تان را لک نکنید.

توجه داشته باشید:

1) رنگ های تیره کوچک کننده اند.
با بالا رفتن سن، لب ها بطور طبیعی حجم خود را از دست می دهند و مسلماً هیچ خانمی هم دوست ندارد لب هایش کوچک تر بشود. علاوه بر این رنگ های تیره، سفیدی دندان ها را نیز کمتر نشان می دهند. اگر می خواهید چهره تان شاداب تر به نظر برسد برای لب ها به دنبال رنگ های زنده باشید.

2) درخشندگی صورت را نگیرید.
باید بدانید تفاوت ناچیزی بین یک صورت درخشان و یک صورت چرب وجود دارد اما بسیاری از افراد، مرز بین این دو را به خوبی نمی شناسند. بزرگترین اشتباه بسیاری از خانم ها این است که آنقدر که حواس شان هست که صورت شان برق نیفتد فراموش می کنند که به صورت، کمی درخشش طبیعی هم بدهند و در نتیجه پوست شان را کدر می کنند؛ وقتی از پودر زیادی استفاده کنید، پودر تمام حجم صورت را از بین می برد اما اگر کمی به صورت درخشندگی بدهید، چهره بسیار با طراوت تر به نظر خواهد رسید. برای اینکه چربی پوست را کم کنید ولی درخشندگی را حفظ کنید از یک پودر بسیار سبک و دارای جاذب های چربی چون میکا یا سیلیکا استفاده کنید. برای پودر بهتر است به جای برس بزرگ از برسی کوچک استفاده کنید تا بتوان پودر را بهتر روی صورت پخش کرد.

3) افراط نکنید.
شما نمی توانید تمام لباس هایی که طبق آخرین مد خریده اید برای همیشه و در همه مراسم ها بپوشید. به جای خرج کردن پول خود برای لباس هایی که تاریخ انقضای شان با فصل جدید به سر می آید، سعی کنید به دنبال الگوهای کلاسیک و پر مایه ای باشید که در هر زمان زیبایی خاص خود را دارد. اگر می خواهید با مد روز پیش بروید به شما پیشنهاد می کنیم به دنبال گزینه هایی مثل چرم، الگوهای نظامی، الگوهای گلدار تیره و لباس هایی با برش های باریک تر مانند شلوارهای دست دوخت و دامن پنسیل باشید. در غیر این صورت باید بپذیرید لباسی که می خرید را چند ماه می توانید استفاده کنید وگرنه دِمُده به نظر خواهید رسید.

معمولاً در جامعه انتظار داریم که لباس های خاص را به تن یک گروه سنی خاص ببینیم. اگر شما فردی 50 ساله هستید و مثل یک دختر 9 یا 19 ساله لباس می پوشید، مطمئن باشید که اوضاع چندان مطابق میل تان پیش نخواهد رفت، چرا که این لباس ها به جای جوان تر نشان دادن شما، سن تان را بالاتر خواهند برد. همه چیز باید با اوضاع و شرایط متناسب باشد؛ به سن، شرایط اجتماعی و فرهنگی خود توجه داشته باشید و مطابق با آن لباس بپوشید. این طوری پسندیده تر به نظر خواهید رسید. مسلماً نوع لباس پوشیدن شما می تواند تا حد زیادی نشان دهنده تیپ شخصیتی و سن و سال تان باشد بنابراین سعی کنید طوری لباس بپوشید که برازنده شخصیت شماست. زیبا و شیک پوش باشید.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله علمی و آموزشی «اشتباهات آرایشی که شما را زشت و پیر نشان می دهند»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقالات مجله سیب سبز، به عنوان منابع اصلی مورد استفاده قرار گرفته اند.

[/toggle]

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا