راه اندازی کسب و کار اینترنتی با فروش سامانه پیام کوتاه و ارسال پیامک

اینترنت یک شاهراه کسب درآمد است. از اینترنت می توان پول بدست آورد. می توان یک کسب و کار راه اندازی کرد، خرید و فروش کرد و از طریق آن امرار معاش نمود.

در این مقاله شما می توانید با دو روش کسب درآمد از کسب و کارهای اینترنتی از طریق فروش سامانه پیام کوتاه و ارسال پیامک (SMS) آشنا شوید.

فروش سامانه پیام کوتاه

اولین روشی که قصد معرفی آن را به شما داریم، صرفاً یک کسب درآمد معمولی نیست، بلکه راه اندازی یک شغل کامل است. احتمالاً برای شما هم تا به حال پیامک های تبلیغاتی، اطلاع رسانی و… با سر شماره های 1000، 2000، 3000 یا 5000 آمده است.

تعداد انگشت شماری از شرکت ها، اقدام به دریافت مجوزهای لازم از سازمان های دولتی ایران برای ارسال پیام کوتاه کرده اند و شما می توانید به راحتی از این شرکت ها، نمایندگی ریبرندینگ دریافت کنید؛ یعنی همه چیز را آنها فراهم می کنند اما نامی از این شرکت ها در پنل نمایندگی شما در میان نخواهد بود.

شما می توانید با خرید یک پنل نمایندگی ارسال پیام کوتاه، از چهار روش درآمد کسب کنید. نکته بسیار مهم در همین ابتدای کار این است که هیچ وقت از یک نماینده درخواست نمایندگی نکنید. به عبارتی برای خرید پنل نمایندگی به سراغ شرکت های اصلی بروید. 99 درصد از سامانه های پیام کوتاه که در سطح وب مشاهده می کنید، خودشان نمایندگی هستند.

1) کسب درآمد از طریق فروش پنل پیام کوتاه

پنل های پیام کوتاه، وب سایتی در اینترنت هستند، که کاربر پس از ثبت نام و ورود به آنها می تواند، پیام کوتاه ارسال و دریافت کند. این پنل ها امکاناتی مانند ارسال پیام زمان بندی شده، بانک های شماره تلفن مشاغل، نقشه و… دارند. شما می توانید در ازای ثبت نام هر کاربر، مبلغی را به عنوان حق استفاده از پنل به صورت سالانه دریافت کنید. تعیین مبلغ (کم یا زیاد بودن آن) به عهده شما است و کل مبلغ دریافتی متعلق به خودتان می باشد و لازم نیست به شرکت اصلی از این بابت، پولی پرداخت کنید.

شاید با خود بگویید که امروزه تعداد ارائه دهندگان پنل پیام کوتاه بسیار زیاد شده است، اما توجه داشته باشید که تمام شرکت ها و موسسات، مدارس و دانشگاه ها، مدرسان و آموزشگاه ها، ناشران و هنرمندان، رستوران ها و فروشگاه ها، شعب بیمه، آژانس ها، وب سایت ها و… در سطح کشور به پنل پیام کوتاه نیاز دارند.

2) کسب درآمد از طریق فروش خط اختصاصی

مشتری های شما که پنل پیام کوتاه خریداری کرده اند، برای آنکه بتوانند پیام ارسال یا دریافت کنند، باید ابتدا یک خط یا شماره (مانند 30003030) خریداری کنند.

نکته ای که در اینجا وجود دارد: برای آنکه شما بتوانید شماره به مشتریان تان بفروشید، ابتدا باید از شرکت اصلی شماره را بخرید و با قیمت بالاتری به مشتری بفروشید. به عنوان مثال یک خط از شرکت اصلی به قیمت 14 هزار تومان خریداری می کنید و در ازای دریافت 20 هزار تومان از مشتری، آن را با چند کلیک ساده به مشتری اختصاص می دهید.

3) کسب درآمد از طریق ارسال پیام کوتاه مشتری

مشتری های شما پس از آنکه پنل و خط اختصاصی خریداری کردند، برای آنکه بتوانند پیام ارسال کنند، باید حساب خود را شارژ کنند. زمانی که شما با موبایل خود SMS ارسال می کنید، اپراتورها مانند همراه اول یا ایرانسل بابت هر صفحه SMS از شما مثلاً 16 تومان پول می گیرند. در پنل های پیام کوتاه نیز برای ارسال پیام باید این مبلغ پرداخت شود. در اینجا هم شما باید از شرکت اصلی، شارژ خریداری کنید و سپس با مبلغی بیشتر در اختیار مشتری قرار دهید. به عنوان مثال از شرکت اصلی صفحه ای 10 تومان شارژ می خرید و به مشتری خود صفحه ای 13 تومان (حالا کمتر یا بیشتر) می فروشید.

البته توجه داشته باشید که معمولاً از پنل های پیام کوتاه، SMSهای انبوه ارسال می شود. به عنوان مثال افراد هر بار 50 هزار SMS ارسال می کنند. آن وقت صفحه ای 3 تومان سود، مبلغ قابل توجهی می شود.

4) کسب درآمد از طریق ارسال پیام توسط خود شما

همانطور که همین الان کافی نت ها هنوز مشتری دارند، برخی از افراد به دلیل عدم آشنایی با اینترنت، کامپیوتر یا هر دلیل دیگری، تمایلی به خرید پنل پیام کوتاه ندارند. آنها می خواهند پول، شماره تلفن و متن پیام خود را بدهند و فردی این پیام ها را برایشان ارسال کند. خب، شما که پنل دارید، می توانید این گونه ارسال ها را نیز انجام دهید.

نکته: برای انجام مورد چهارم، لزوماً نیاز به دریافت نمایندگی از شرکت ها نیست. بلکه حتی اگر یک پنل معمولی هم داشته باشید، می توانید از این طریق درآمد کسب کنید.

چگونه شروع کنم؟

  1. به وب سایت یکی از شرکت های اصلی ارائه دهنده نمایندگی پیام کوتاه مراجعه کنید. شرایط شان را بخوانید، مقایسه کنید و درخواست پنل نمایندگی کنید.
  2. شما نیاز به یک آدرس سایت یا دامین مانند www.youc.ir دارید. بنابراین باید یک آدرس اینترنتی خریداری کنید. مقاله از سیر تا پیاز ثبت دامنه وب سایت را مطالعه نمایید تا با چگونگی و اهمیت انتخاب یک آدرس اینترنتی آشنا شوید.
  3. پس از خرید دامنه و پنل و تنظیمات آن (که چون پنل ها فارسی هستند، تنظیمات قابل فهمی دارند)، شروع به تبلیغ و جذب مشتری کنید. هرچه مشتری بیشتری جذب کنید، درآمد بیشتری کسب می کنید.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «راه اندازی کسب و کار اینترنتی با فروش سامانه پیام کوتاه و ارسال پیامک»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا