بهترین آنتی ویروس رایگان دنیا چیست؟

این روزها به لطف Windows Defender بیشتر کاربران دیگر مثل قدیم به دنبال یافتن یک آنتی ویروس رایگان خوب نیستند. اما آیا Windows Defender محافظ خوبی برای کامپیوترهای ما می باشد؟

اول باید بدانیم که Windows Defender دست کم از زمان عرضه ویندوز 10 به بعد، بهبودهای فراوانی یافته است، بطوریکه در بیشتر امتیازبندی های توانسته نمره 4 از 5 را دریافت کند. با این وجود، Windows Defender همچنان ساده ترین فایروال و آنتی ویروس دنیا می باشد.

اگر به دنبال یک آنتی ویروس رایگان بهتر هستید، بد نیست به نرم افزارهای دیگری سر بزنید. این نرم افزارها به نسبت ویندوز دیفندر تاثیر بیشتری روی عملکرد سیستم دارند (کامپیوتر را اصطلاحاً سنگین و کمی کُند می کنند)، با این حال کارآیی آنها هم بیشتر است. بر این اساس در میان ابزارهای رایگان، AVG و Avast و Avira به ترتیب بیشترین امتیازات را دریافت کرده اند. این در حالی است که ویندوز دیفندر، در رتبه ای به مراتب پایین تر در جدول جای گرفته است.

ویندوز دیفندر در بسیاری از شرایط برای استفاده ساده از اینترنت کافی است، اما اگر از سایت های مختلف خارجی دانلود بسیاری دارید یا رفت و آمدتان در شبکه های اجتماعی متفرقه زیاد است، داستان فرق می کند. در این شرایط اگر نمی خواهید یک آنتی ویروس بهتری روی کامپیوتر نصب کنید، دست کم به فکر نصب یک ابزار جانبی رایگان مثل Malwarebytes و Microsoft EMET باشید تا در برخورد با بدافزارهای مختلف، کامپیوتر شما آمادگی بیشتری داشته باشد.

بهترین آنتی ویروس تجاری (پولی) در سال 2017 نیز Bitdefender شناخته شده است.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله علمی و آموزشی «بهترین آنتی ویروس رایگان دنیا چیست؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

[/toggle]

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا