بنجامین فرانکلین کیست؟

بنجامین فرانکلین (Benjamin Franklin) متولد سال 1706 و پسر یک شمع ساز بود. او کوچکترین فرزند در میان 17 خواهر و برادر بود. زندگی حرفه ای او با دستیاری برادرش شروع شد که در زمینه تولید اولین روزنامه های آمریکا فعالیت داشت. فرانکلین اولین کارگاه چاپ شخصی اش را در فیلادلفیا تاسیس کرد و در اواخر بیست سالگی چاپ سالنامه فوق العاده موفق ریچارد مسکین را شروع کرد.

در اوایل چهل سالگی تا اندازه ای به استقلال مالی رسید که خودش را بازنشسته کرد و به دنبال اصلاحات مدنی مثل تاسیس کتابخانه و تشکیل اداره آتش نشانی رفت و تجربه اش در زمینه کار با الکتریسیته کمک کرد تا میله برقگیر را اختراع کند.

فرانکلین یکی از شخصیت های اصلی هیئت قانونگذاری پنسیلوانیا بود و بعدها به عنوان مذاکره کننده بین انگلیس و آمریکا مشغول فعالیت شد. علاوه بر این او عضو کمیته ای بود که اعلامیه استقلال آمریکا را تدوین کرد. فرانکلین بعدها سفیر آمریکا در فرانسه شد. اتوبیوگرافی او با فوتش در سال 1790 ناتمام ماند ولی اثری نمونه در زمینه رشد فردی است.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «بنجامین فرانکلین کیست؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا