رکورد سفر دور زمین در 48 ساعت

یکی از فضانوردان کهنه کار ناسا که تاکنون سه بار به فضا سفر کرده و 3400 بار دور زمین مدار زده قصد دارد در کوتاه ترین مدت ممکن دور زمین سفر کند. در حقیقت تری ویرتس (Terry Virts) فضانورد کهنه کار ناسا که قصد دارد رکورد سریع ترین سفر دور زمین را بشکند.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، او همراه همیش هاردینگ (Hamish Harding) تلاش دارند از 9 تا 11 جولای دور زمین مدار بزنند. ویرتس و همراهانش قصد دارند از جت G650ER استفاده کنند که با یکبار سوخت گیری می تواند 7500 مایل را طی کند اما در حال حاضر رکورد ثبت شده به سریع ترین سفر دور زمین به یک جت بمباردیر گلوبال اکسپرس در سال 2008 تعلق دارد که با سرعت 511 مایل بر ساعت پرواز می کرد.

به هر حال هواپیمایی که در ثبت رکورد جدید به کار می رود، از مقر فضایی کندی در نهم جولای پرواز می کند. ویرتس در این باره می گوید: «ما در سالگرد ماموریت آپولو 11 سفرمان را آغاز می کنیم. ما به یادبود تمام اکتشافات فضایی این رکورد را ثبت می کنیم.»

هواپیما پس از گذر از فلوریدا و قطب شمال برای سوختگیری در قزاقستان فرود می آید. در این توقف گنادی پادالکا (Gennady Padalka) فضانورد روسی نیز با آنها همراه می شود. پس از آن هواپیما در جزیره مورتیس توقف می کند. ویرتس امیدوار است با سرعت متوسط 516 مایل بر ساعت این سفر را طی کند و با اختلاف 23 دقیقه رکورد فعلی را بشکند.

بروزرسانی خبر:
این ماموریت در مدت زمان 46 ساعت و 40 دقیقه و 22 ثانیه و با سرعت 534.97 مایل بر ساعت (860.95 کیلومتر بر ساعت) با موفقیت انجام شد.

منابع

خبر علمی «لباس با بازخورد لمسی برای راهنمایی افراد نابینا و ناشنوا» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به ars technica و Space و مجله دانستنیها، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا