اسکن سه بعدی کل بدن با کمترین آسیب

تصویربرداری از بدن انسان و اسکن سه بعدی بدن می تواند بواسطه تشعشعات خاص خود بسیار خطرناک باشد، ولی دانشمندان با ابداع یک روش جدید، این خطر را به حداقل رسانده اند.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، این امر موجب می شود بتوان با تابش تشعشعاتی که 40 برابر کمتر از روش های دیگر است، تصاویری با کیفیت و سه بعدی از بدن انسان برداشت کرد.

این روش که EXPLORER نام دارد، توسط دانشمندان مرکز یوسی دیویس (UC Davis) ایالات متحده آمریکا با همکاری دانشمندان مرکز UIH چین ابداع شده است. دانشمندان این پروژه با انتشار تصاویر نخستین اسکن انجام شده توسط این روش، توجه مجامع جهانی را به خود جلب کرده اند و معتقدند این روش برای اسکن هر گونه موجود زنده قابل استفاده است و بهره گیری از آن به انسان ها محدود نخواهد بود.

نکته مهم در این روش این است که دانشمندان می توانند به صورت همزمان رخدادهای داخل بدن انسان را مشاهده کنند و این امر می تواند فرآیند تشخیص را بسیار بهتر و دقیق تر از چیزی کند که پیش از این امکانپذیر بود.

منابع

خبر علمی «اسکن سه بعدی کل بدن با کمترین آسیب» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به ScienceDaily و Medical Xpress و designboom و مجله دانشمند، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا