به چه کسانی کولی می گویند؟

به گروهی از مردمان سرگردان که در گروه های کوچک و پراکنده زندگی می کنند، کولی می گویند. کولی ها را می توان در سراسر جهان یافت. نخستین کولی ها در هندوستان زندگی می کردند و جزو یک طبقه اجتماعی موروثی به نام «کاست» بودند.

حدود قرن دهم میلادی آنها به ایران مهاجرت کردند و در آنجا به دو گروه تقسیم شدند. گروه اول رهسپار جنوب غربی شدند و به مصر و آفریقای شمالی رفتند. گروه دوم به سوی شما و اروپا مهاجرت کردند.

در گذشته اغلب مردم، کولی ها را افرادی مرموز می دانستند و از آنها می ترسیدند. به همین جهت در طول جنگ جهانی دوم بسیاری از آنها در آلمان به قتل رسیدند.

در گروه کولی ها نقش زنان مهم تر از مردان است و عموماً زنان سرپرست خانواده هستند. اکثر کولی ها از طریق طالع بینی و فالگیری امرار معاش می کنند.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «به چه کسانی کولی می گویند؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب چرا، چطور، چگونه؟، نوشته ی دکتر سونیتا گوپتا و دکتر نینا آگراوال و ترجمه پریسا همایون روز و پریچهر همایون روز از موسسه نشر و تحقیقات ذکر، منتشر شده در تیر ۱۳۹۳ با شابک ۹۷۸-۹۶۴-۳۰۷-۲۲۱-۶ به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا