مجله موفقیت

کدام بادکنک بالاتر می رود؟

تبلیغات
راهنما و نیازمندی های رایگان خرید و فروش، استخدام و خدمات در ایران

در یک شهربازی پسرکی سیاه پوست به مرد بادکنک فروشی نگاه می کرد. بادکنک فروش یک بادکنک قرمز را رها کرد تا در آسمان اوج بگیرد و به این شکل جمعیتی از کودکان را برای خرید بادکنک جذب خود کرد.

سپس یک بادکنک آبی، زرد و سفید را به تناوب و با فاصله رها کرد. بادکنک ها به آسمان رفتند، اوج گرفتند و ناپدید شدند. پسرک سیاه پوست به یک بادکنک سیاه خیره شده بود! تا اینکه پس از لحظاتی به بادکنک فروش نزدیک شد و با تردید پرسید: «آقا! اگر بادکنک سیاه را هم رها می کردید، آیا بالا می رفت؟»

مرد بادکنک فروش لبخندی زد و نخی که بادکنک سیاه را نگه داشته بود، برید و بادکنک به طرف بالا اوج گرفت و پس از لحظاتی گفت: «پسرم، آن چیزی که سبب اوج گرفتن بادکنک می شود رنگ آن نیست، بلکه چیزی است که در درون خود بادکنک قرار دارد.»

زندگی هم همین طور است و چیزی که باعث رشد آدم ها می شود رنگ و ظاهر آنها نیست. مهم درون آدم هاست و چیزی که در درون آدم ها می باشد تعیین کننده ی مرتبه و جایگاه شان است.

برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.

مقاله آموزشی «کدام بادکنک بالاتر می رود؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب نیم کیلو باش، ولی خودت باش!، نوشته ی سعید گل محمدی از انتشارات آسیم، منتشر شده در آذر ۱۳۹۱ با شابک ۱-۵۳۱-۴۱۸-۹۶۴-۹۷۸ به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

برچسب ها
تبلیغات
فروشگاه شارژ، محصولات مجازی و خدمات بر خط های یو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *