کدام بادکنک بالاتر می رود؟

در یک شهربازی پسرکی سیاه پوست به مرد بادکنک فروشی نگاه می کرد. بادکنک فروش یک بادکنک قرمز را رها کرد تا در آسمان اوج بگیرد و به این شکل جمعیتی از کودکان را برای خرید بادکنک جذب خود کرد.

سپس یک بادکنک آبی، زرد و سفید را به تناوب و با فاصله رها کرد. بادکنک ها به آسمان رفتند، اوج گرفتند و ناپدید شدند. پسرک سیاه پوست به یک بادکنک سیاه خیره شده بود! تا اینکه پس از لحظاتی به بادکنک فروش نزدیک شد و با تردید پرسید: «آقا! اگر بادکنک سیاه را هم رها می کردید، آیا بالا می رفت؟»

مرد بادکنک فروش لبخندی زد و نخی که بادکنک سیاه را نگه داشته بود، برید و بادکنک به طرف بالا اوج گرفت و پس از لحظاتی گفت: «پسرم، آن چیزی که سبب اوج گرفتن بادکنک می شود رنگ آن نیست، بلکه چیزی است که در درون خود بادکنک قرار دارد.»

زندگی هم همین طور است و چیزی که باعث رشد آدم ها می شود رنگ و ظاهر آنها نیست. مهم درون آدم هاست و چیزی که در درون آدم ها می باشد تعیین کننده ی مرتبه و جایگاه شان است.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله آموزشی «کدام بادکنک بالاتر می رود؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب نیم کیلو باش، ولی خودت باش!، نوشته ی سعید گل محمدی از انتشارات آسیم، منتشر شده در آذر 1391 با شابک 1-531-418-964-978 به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

[/toggle]

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا