خانه / مجله / مجله موفقیت / کدام بادکنک بالاتر می رود؟
لقمه های انگلیسی

کدام بادکنک بالاتر می رود؟

در یک شهربازی پسرکی سیاه پوست به مرد بادکنک فروشی نگاه می کرد. بادکنک فروش یک بادکنک قرمز را رها کرد تا در آسمان اوج بگیرد و به این شکل جمعیتی از کودکان را برای خرید بادکنک جذب خود کرد.

سپس یک بادکنک آبی، زرد و سفید را به تناوب و با فاصله رها کرد. بادکنک ها به آسمان رفتند، اوج گرفتند و ناپدید شدند. پسرک سیاه پوست به یک بادکنک سیاه خیره شده بود! تا اینکه پس از لحظاتی به بادکنک فروش نزدیک شد و با تردید پرسید: «آقا! اگر بادکنک سیاه را هم رها می کردید، آیا بالا می رفت؟»

مرد بادکنک فروش لبخندی زد و نخی که بادکنک سیاه را نگه داشته بود، برید و بادکنک به طرف بالا اوج گرفت و پس از لحظاتی گفت: «پسرم، آن چیزی که سبب اوج گرفتن بادکنک می شود رنگ آن نیست، بلکه چیزی است که در درون خود بادکنک قرار دارد.»

زندگی هم همین طور است و چیزی که باعث رشد آدم ها می شود رنگ و ظاهر آنها نیست. مهم درون آدم هاست و چیزی که در درون آدم ها می باشد تعیین کننده ی مرتبه و جایگاه شان است.

برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.

مقاله آموزشی «کدام بادکنک بالاتر می رود؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب نیم کیلو باش، ولی خودت باش!، نوشته ی سعید گل محمدی از انتشارات آسیم، منتشر شده در آذر ۱۳۹۱ با شابک ۱-۵۳۱-۴۱۸-۹۶۴-۹۷۸ به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

فروشگاه شارژ، محصولات مجازی و خدمات بر خط های یو

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. بخش های الزامی با * مشخص شده اند. *

*