جنگ های صلیبی در کجا اتفاق افتاد؟

جنگ های صلیبی اعزام نیروی های نظام سازمان دهی شده ای در خلال قرون وسطی می باشد که هدف عمده آنها باز پس گیری فلسطین بود. فلسطین یا سرزمین مقدس از نظر مسیحی ها مهم تلقی می شد زیرا حضرت مسیح در آنجا زندگی می کرد.

فلسطین در امتداد ساحل شرقی دریای مدیترانه واقع است و مسلمانان کنترل این کشور را از دست مسیحی ها خارج ساختند. شرکت کنندگان در جنگ های صلیبی که از اروپای غربی می آمدند، بین سال های 1096 و 1270، هشت بار لشگرکشی مهم به آن منطقه داشتند و این زمانی بود که دوران توسعه اقتصادی و افزایش نیروهای نظامی در اروپای غربی آغاز شده بود.

شاهان، اشراف زادگان و هزاران شوالیه، مردم روستایی و شهرنشین همگی در این جنگ ها شرکت کردند. آنها به دنبال دو هدف عمده بودند:

  1. کنترل کامل سرزمین مقدس را بدست گیرند.
  2. از امپراطوری روم شرقی حمایت کنند.

ریشه کلمه جنگ صلیبی از کلمه یونانی Crux به معنای صلیب می آید. هر کس که صلیب را در دست می گرفت به این معنا بود که به یک مبارز و مجاهد فی سبیل الله مبدل شده است.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «جنگ های صلیبی در کجا اتفاق افتاد؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب به من بگو کجا؟، ترجمه دکتر بهادر صادقی و دکتر شیوا صالحی شهیدی از نشر سایه گستر، منتشر شده در زمستان ۱۳۹۳ با شابک ۹۷۸-۹۶۴-۵۰۲-۱۵۱-۹ به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا