متخصص سئو چیست؟ وظایف یک متخصص به چند دسته تقسیم می شود؟

هرچه جلوتر می رویم، تعداد سایت ها، وبلاگ ها و وب سایت ها بیشتر می شود. در عصر جدید دیگر نیازی نیست برای یافتن پاسخ یک سوال ساده مجبور به گشتن در میان صدها کتاب شوید. ظهور اینترنت زندگی همه را تغییر داده و این پدیده نوظهور توانست در مدت کمی جای بسیاری از حوزه ها را بگیرد. هم اکنون در زمان حاضر دیگر برای کسب و کار حتماً نیازی به داشتن مغازه در سطح شهر نیستید و یا برای کتاب خواندن حتماً مجبور به تهیه ی نسخه ی فیزیکی آن نیستید. سایت ها همه ی این کارها را برای ما ساده کرده اند.

الان به گونه ای است که دیگر همه در خانه ی خود می توانند، فروشگاه اداره کنند و یا کتابخانه بسازند. زیاد شدن سایت ها رقابت را برای افراد بسیار سخت کرده است. در حال حاضر بیش از میلیاردها سایت وجود دارد که دیده شدن بین این همه رقیب کار بسیار سختی می باشد. برای اینکه در بین این همه سایت دیده شوید و مخاطب هدف خود را پیدا کنید نیاز به متخصص سئو دارید. در ادامه ابتدا با مفهوم سئو آشنا می شویم.

سئو چیست؟

سئو یکی از مهم ترین بخش های اداره ی هر سایتی می باشد. سئو حتی یک گونه روش تبلیغ برای دیده شدن سایت شما نیز است. اگر بخواهیم سئو را بطور دقیق و تخصصی تعریف کنیم؛ باید بگوییم سئو مجموعه ای از قوائد و قوانینی است که با رعایت و مورد توجه قرار دادن آنها سایت شما به صفحه ی اول و در بهترین حالت به سه نتیجه ی اول گوگل تبدیل می شود. متخصص سئو با دانستن تمام این قوانین و قواعد و بررسی سایت و اعمال این قوانین و قواعد باعث می شود تا کیفیت سایت شما بالا برود. جهت اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://seokar.com/seo

از آنجایی که هدف گوگل نشان دادن بهترین نتیجه برای سرچ افراد مختلف است؛ سعی می کند تا بهترین سایت ها را به عنوان اولین نتایج معرفی کند. حال سوال این است که بهترین نتایج را چگونه انتخاب می کند؟ این انتخاب بر اساس معیارهای از پیش تعیین شده است که به آنها سئو می گویند. سئو در واقع معیار و قوانینی است که گوگل آنها را ملاک کیفیت سایت قرار داده است؛ هرچه این قوانین با دقت و حساسیت بالاتری رعایت شود؛ کیفیت سایت از نظر گوگل بیشتر می شود؛ و این منجر به نشان دادن سایت شما به عنوان اولین نتیجه ی حاصل از سرچ می شود. متخصص سئو با دانستن این قوانین و اجرای دقیق و کامل آنها به سایت کمک می کند تا به رده های اول سرچ برسد تا سایت بتواند از دیگر رقبای خود پیشی بگیرد و مخاطب بیشتری را جذب نماید.

اهمیت داشتن متخصص سئو چیست؟

سئو برای هر سایتی بسیار ضروری است، بطوریکه باید بدانید در واقع یک سایت بدون سئو کار نمی تواند هیچ موفقیتی کسب کند. داشتن متخصص سئو اصلی ترین بخش برای موفقیت یک سایت محسوب می شود و به همین دلیل صاحبان و یا طراحان سایت همیشه به دنبال زبده ترین سئوکار و ماهرترین آنها هستند. به این دلیل که آنها به خوبی اهمیت سئو را درک کرده اند و می دانند بدون یک سئوی خوب هیچ وقت سایت به موفقیت نمی رسد، حتی با داشتن بالاترین کیفیت محصولات و یا بهترین محتوا، همین موضوع باعث شده تا متخصص سئو برای هر سایتی ضروری باشد و صاحبان سایت مبلغ زیادی را برای سئوکار در نظر بگیرند.

وظیفه ی متخصص سئو چیست؟

وظیفه ی متخصص سئو را برای درک بهتر با مثال توضیح می دهیم. شما خود را صاحب یک سایت فروش یک محصول تصور کنید؛ که بهترین و با کیفیت ترین محصولات را می فروشید و هیچ کسی محصولی بهتر و با کیفیت تر از شما ندارد. اما وقتی فردی آن محصول را سرچ می کند، سایت شما در صفحه ی دهم است و حتی یک نفر هم وارد سایت شما نمی شود و نمی فهمند که سایت شما است که بالاترین کیفیت را ارائه می دهد. در مقابل شخص دیگری وجود دارد که سایت فروش همان محصول را دارد، اما محصولات این سایت از کیفیت متوسط برخوردار است؛ با این وجود این سایت در نتایج اول گوگل می باشد و هر روز هزاران نفر از این سایت بازدید می کنند و در نهایت صدها نفر مجاب به خرید از این سایت می شوند.

این موضوع وظیفه ی متخصص سئو می باشد. اینکه سایت شما را با رعایت تکنیک های سئو به رتبه های بالا در گوگل برساند. شما بهترین محصولات را ارائه می دهید اما چون سئو سایت شما ضعیف است در نتایج پایانی می آیید و کسی از سایت شما بازدید نمی کند و در نتیجه فروشی هم ندارید پس با داشتن یک متخصص سئو این مشکل را حل کنید. اما شخص دیگر با وجود اینکه کیفیت محصولات او از شما کمتر است؛ به دلیل سئو خوب بازدید زیادی دارد و در نتیجه به فروش بهتری می رسد. حالا قطعاً به خوبی اهمیت کار متخصص سئو را درک کرده اید.

مزایای داشتن متخصص سئو

در صورتی که یک متخصص سئو ماهر برای سایت استخدام کنید به مزایای زیر دست پیدا خواهید کرد.

  • بازدید بالا
  • بازده بالای سایت
  • رسیدن به نتایج اول گوگل
  • دریافت اعتبار به دلیل اول بودن در نتایج
  • اعتماد بیشتر بازدید کننده به دلیل نتیجه ی اول بودن
  • فروش بیشتر به دلیل بازدید بالاتر
  • موفقیت بیشتر در کسب و کار
  • بالا بودن ارزش سایت به دلیل سئوی قوی
  • احتمال بالاتر انتخاب شدن توسط بازدید کننده

اینها همه در صورت داشتن یک متخصص سئوی حرفه ای بدست می آیند و اگر در کنار اینها محتوا و محصول ارائه شده نیز با کیفیت باشد؛ دیگر احتمال موفقیت بسیار زیاد می شود.

نتیجه گیری

سئو یکی از ضروری ترین بخش های سایت می باشد. امروزه که اکثر کتابخانه ها و کسب و کارهای مختلف به صورت مجازی و فروش آنلاین درآمده است؛ اهمیت سئو و متخصص سئو نیز چندین برابر شده است. سئو قواعد و قوانینی است که شما را به نتایج اول گوگل می رساند و این امر باعث بازدید بالای شما می شود. سئوکار یا متخصص نیز فردی است که قوانین و قواعد سئو را به خوبی می داند و می تواند آنها را با بالاترین دقت و کیفیت برای سایت انجام دهد، تا سایت شما به نتایج اول گوگل تبدیل شود و بازدید و بازده بیشتری نسبت به رقبا داشته باشد.

منابع

گزارش خبری – تبلیغاتی «متخصص سئو چیست؟ وظایف یک متخصص به چند دسته تقسیم می شود؟» با سفارش seokar.com تدوین و نگارش شده است و مسئولیت کامل محتوای آن با سفارش دهنده می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا