جزئیات اولین سفر توریستی به فضا

سفر توریستی به فضا عرصه رقابتی جدید برای میلیاردرهای بلند پروازی از جمله ایلان ماسک، جف بزوس و ریچارد برانسون بود که این رقابت در نهایت با نام ریچارد برانسون، رئیس و بنیانگذار گروه شرکت های ویرجین، در تاریخ به ثبت رسید. این فرد به عنوان موسس شرکتی فضایی با نام ویرجین گلکتیک، توانست لقب اولین مسافر سفرهای توریستی به فضا را در آمریکا به خود اختصاص دهد.

در ادامه اطلاعات بیشتری در رابطه با این سفر توریستی فضایی بدست می آوریم.

ریچارد برانسون به همراه 5 تن دیگر به لبه فضا رفتند.

سِر ریچارد چارلز نیکولاس برانسون، کارآفرین و سرمایه گذار بریتانیایی و بنیانگذار گروه شرکت های ویرجین می باشد که در روز 11 ژوئیه مصادف با 20 تیر، از پایگاه عملیاتی شرکت ویرجین رهسپار سفر فضایی شد. او برای تحقق بخشیدن به رویای سفر به فضا، 17 سال تلاش و بیش از 1 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرد.

برانسون در کنفرانس مطبوعاتی بعد از سفر فضایی اش گفت: «از زمان کودکی این رویا را داشتم و در واقع هیچ ‌چیز نمی تواند شما را برای لحظه تماشای زمین از فضا، آماده نماید.» وی با انجام این ماموریت و تحقق این رویا توانست در مسابقه فضایی میلیاردرها برنده شود.

سفر برانسون توسط فضاپیمای شرکت خودش، ویرجین گلکتیک، به نام «SpaceShipTwo» صورت گرفت و دو خلبان و سه عضو دیگر از این شرکت او را همراهی کردند. شیوه پرواز فضاپیمای ویرجین گلکتیک بسیار متفاوت تر از دو شرکت رقیب خود یعنی بلو اوریجین و اسپیس ایکس می باشد که از موشک استفاده می کنند. در واقع فضاپیمای SpaceShipTwo شرکت ويرجين گلكتيك با هدف حمل و نقل مسافران و محموله به فضای زیرمداری طراحی و ساخته شده است. هواپیمایی بزرگ با نام WhiteKnighTwo، این فضاپیما را به ارتفاع حدوداً 15 کیلومتری برده و سپس از فضاپیما جدا می گردد. بدین ترتیب فضاپیما مسیر خود را تا ارتفاع 80 کیلومتری ادامه می دهد و در این ارتفاع، مسافران قادرند انحنای زمین و سیاهی فضا را مشاهده نموده؛ همچنین دقایقی را در حالت بی وزنی سپری کنند. 12 پنجره موجود در کابین این فضاپیما دارای لبه ‌های خمیده و گسترده می باشند که به فضانوردان امکان مشاهده نمای 360 درجه از فضا را می دهد. همچنین توسط 16 دوربین، از کل سفر عکس و فیلم تهیه می گردد.

یکی از رقبای شرکت ویرجین گلکتیک، شرکت فضایی اسپیس ایکس می باشد. ایلان ماسک، بنیانگذار و مدیر عامل این شرکت به صورت حضوری برای ریچارد برانسون آرزوی موفقیت کرد. ایلان ماسک دو ساعت پیش از پرواز برانسون، به خانه او رفته و برای او آرزوی موفقیت نمود. برانسون نیز با انتشار عکسی از خودش در کنار ماسک نوشت: «خیلی خوب است که امروز صبح با حضور یک دوست شروع می شود.» همچنین ایلان ماسک به پایگاه فضایی نیومکزیکو رفته و از نزدیک شاهد تجهیزات پرواز فضاپیمای ویرجین ‌گلکتیک و اولین پرواز آن بود. چند ساعت پس از کنفرانس خبری بعد از پرواز، سخنگوی شرکت ویرجین‌ گلکتیک اعلام کرد که ایلان ماسک بلیت سفر فضایی توریستی با فضاپیمای این شرکت را خریداری کرده است.

مطلبی که درباره اولین سفر توریستی به فضا خواندید، توسط تیم لحظه آخر برای شما نوشته شده و شما می توانید برای اطلاع از بهترین تورهای گردشگری به این سایت مراجعه کنید.

منابع

گزارش خبری – تبلیغاتی «جزئیات اولین سفر توریستی به فضا» با سفارش لحظه آخر تدوین و نگارش شده است و مسئولیت کامل محتوای آن با سفارش دهنده می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا