بازی گلف چیست؟

تبلیغات

گلف بازیی است که در فضایی باز انجام می گیرد. در این بازی از یک توپ کوچک و چوب گلف استفاده می کنند. بازیکن بوسیله چوب گلف به توپ ضربه می زند. توپ با هر ضربه ای که بازیکن به آن می زند، به حفره ای که در نهایت باید داخل آن بیفتد، نزدیکتر می شود. بازیکنی که با ضربه های کمتری توپ را داخل حفره بیندازد، برنده است.

بازی گلف برای اولین بار در قرن پانزدهم میلادی در اسکاتلند انجام گرفت و از آنجا به سراسر دنیا گسترش یافت. گلف پُرطرفدارترین ورزش در فضای باز در ایالات متحده آمریکا است.

امروزه در بازی گلف از توپی سفت و پلاستیکی استفاده می کنند. این توپ حدود ۴۵.۹۳ گرم وزن دارد. قطر توپ هایی که در آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد، ۴.۲۷ سانتیمتر و قطر توپ هایی که در انگلیس استفاده می کنند، ۴.۱۱ سانتیمتر است. برای ضربه زدن به توپ، از چوب گلف استفاده می کنند. در هر بازی، ۱۴ چوب گلف در اختیار بازیکنان قرار می گیرد که برخی از جنس چوب و برخی دیگر از جنس آهن یا سایر فلزات هستند.

بازی گلف دارای قوانین خاصی است که بازیکنان باید آنها را رعایت کنند. اندازه استاندارد زمین گلف بین ۵۹۰۰ الی ۶۴۰۰ متر است. هر زمین گلف معمولاً دارای ۱۸ حفره است. البته برخی از زمین ها فقط ۹ حفره دارند. قطر هر حفره ۱۰.۷۹ سانتیمتر و عمق آن حداقل ۱۰.۱۶ سانتیمتر است.

تبلیغات

بازی گلف به دو صورت انجام می گیرد. در نوعی از بازی گلف، یک بازیکن با رقیب خود همزمان بازی می کند. در این بازی، فردی که تعداد دفعات بیشتری توپ را داخل حفره ها انداخته باشد، برنده است. در نوع دوم بازی، یک بازیکن باید با تمام بازیکنان تیم مقابل رقابت کند. در این بازی، فردی برنده است که با ضربات کمتری توپش را داخل حفره انداخته باشد. گلف بازیی است که هم بوسیله مردان و هم توسط زنان انجام می گیرد. از سال ۱۹۶۰ میلادی به بعد قوانین جدیدی برای این بازی وضع شده است.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «بازی گلف چیست؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب چرا، چطور، چگونه؟، نوشته ی دکتر سونیتا گوپتا و دکتر نینا آگراوال و ترجمه پریسا همایون روز و پریچهر همایون روز از موسسه نشر و تحقیقات ذکر، منتشر شده در تیر ۱۳۹۳ با شابک ۹۷۸-۹۶۴-۳۰۷-۲۲۱-۶ به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا