نام باترکاپ گل آلاله از کجا نشات می گیرد؟

گل آلاله را به این دلیل باترکاپ (Buttercup) می نامند چون دارای گل های زرد فنجانی شکل است که ظاهر آنها مثل کَره می باشد.

گل آلاله، گل وحشی به رنگ زرد روشن است که در مناطقی با آب و هوای معتدل یافت می شود. آنها معمولاً 5 گلبرگ مدور به همراه سطحی نرم و لطیف و براق دارند. نام دیگر این گیاه پنجه کلاغ است و این نامگذاری به خاطر شکل ظاهری برگ های آن است که به سه قسمت اصلی تقسیم می شوند و به نوعی به پای پرندگان شبیه است.

میانگین ارتفاع گل آلانه از 30 تا 120 سانتیمتر متغیر می باشد. گل آلاله بیشتر در مزارع، جنگل ها و در کنار جاده ها می روید. کشاورزان از رشد گل آلاله به عنوان علف هرز مشکل ساز یاد می کنند زیرا وجود این گل در مراتع موجب می شود که گله های دام، گیاهان را نخورند چون که این گل مزه تلخ و شیره سوزاننده دارد.

گل آلاله اغلب به عنوان گیاه غالب در منطقه محسوب می شود زیرا که به راحتی می تواند نسبت به سایر گونه گیاهی رشد و تولید مثل کند.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «نام باترکاپ گل آلاله از کجا نشات می گیرد؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب به من بگو کجا؟، ترجمه دکتر بهادر صادقی و دکتر شیوا صالحی شهیدی از نشر سایه گستر، منتشر شده در زمستان ۱۳۹۳ با شابک ۹۷۸-۹۶۴-۵۰۲-۱۵۱-۹ به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا