توانایی شارژ در حین حرکت تویوتا پریوس خورشیدی

تویوتا یک مدل تجربی از پریوس را به صفحه های خورشیدی مجهز کرده تا از محدودیت های استفاده از انرژی خورشیدی فراتر برود. برخلاف مدل های قبلی که صفحه های خورشیدی بیشتر مدل هیبریدی را آرایش کرده بودند، این مدل توانایی شارژ باتری خودرو در زمان حرکت را دارا است؛ قابلیتی که امیدها برای بیشتر شدن دامنه بهره وری این نوع خودروها افزایش داده است.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، در حال حاضر در سراسر دنیا مهندسان در یک چالش جهانی برای افزایش بهره وری خودروها و وسایلی هستند که با سیستم سولار کار می کنند. تویوتا هم چند سالی است که در حال کشف قابلیت های استفاده از انرژی خورشیدی برای پیشرانه های خودروهایش است.

تویوتا انتظار دارد که پنل های خورشیدی که روی کاپوت، سقف و صندوق عقب این پریوس نصب شده، تا 860 وات انرژی تولید کنند. مدل قبلی تنها زمانی که در حالت پارک بود، می توانست باتری را شارژ کند و انرژی تولید شده در زمان حرکت برای استفاده از سیستم های راهبری مصرف می شد. در مدل جدید پنل های خورشیدی می توانند در زمان حرکت هم باتری را شارژ کنند که میزان جابجایی خودرو را افزایش می دهد.

تویوتا قرار است این خودرو را در ماه جاری در جاده های عمومی ژاپن آزمایش کرده و داده هایی از میزان حرکت خودرو و میزان بهره روی سوخت جمع آوری کند.

منابع

خبر علمی «توانایی شارژ در حین حرکت تویوتا پریوس خورشیدی» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به New Atlas و Toyota و مجله دانشمند، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا