حیات با شهاب سنگ آمده است؟

در سال 1998 دو شهاب سنگ که ترکیبات شیمیایی خیره کننده‌ای داشتند، به زمین برخورد کردند. یک بررسی جدید نشان داده است این شهاب سنگ‌ها حاوی همه مواد لازم برای شکل‌گیری حیات بودند و هر جا که فرود بیایند، ممکن است از جهان‌های باستانی، اقیانوسی منشاء گرفته باشد.

یکی از این شهاب سنگ‌ها مانند فیلم اسپیلبرگ، بازی بسکتبال بچه‌ها در تگزاس را خراب کرد و دیگری در مراکش فرود آمد. اما اکنون ما چیزهای بیشتری درباره محتوای آنها می‌دانیم که تا این اندازه آنها را ویژه کرده است.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، هر دوی آنها محتوای آب مایع و ترکیبات آلی هستند که حیات برای شروع نیاز دارد. اینها نخستین شهاب سنگ‌هایی هستند که هر دوی اینها را با هم دارد. حالا محققان می‌گویند، این جنس شهاب سنگ‌ها به احتمال بسیار زیاد، در شکل‌گیری حیات در هر جایی که فرود بیایند، دخیل خواهند بود.

نتایج این تحقیق جدید که در Science Advances منتشر شده است نظریه‌ای را تایید می‌کند، که می‌گوید شهاب سنگ‌ها مواد اولیه یا هسته اولیه حیات روی زمین را شکل داده‌اند. عمر قطعات یافت شده در این شهاب سنگ، به بیش از 4.5 میلیارد سال قبل باز می‌گردد که از روی آب باقی مانده در قطعات شهاب سنگ‌ها، محاسبه شده است. این سن و منشاء آنها نشان‌دهنده این است که قطعات شکل‌دهنده حیات، ممکن است از هر جایی آمده باشند و مدت‌ها در فضا سرگردان مانده باشند.

منابع

  1. Science Alert
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا