تعداد ماه های زحل از مشتری بیشتر شد

موسسه علوم کارنگی اعلام کرد که زحل، مشتری را به عنوان بیشترین دارنده ماه پشت سر گذاشته است. دانشمندان 20 ماه که قبلاً کشف نشده بودند را در مدار زحل یا همان سیاره کیوان پیدا کرده اند. با این حساب تعداد ماه های زحل به 82 ماه می رسد که از مشتری با 79 ماه بیشتر است.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، این کشف می تواند گویای نکات جدید احتمالی در مورد چگونگی نکات جدید احتمالی در مورد چگونگی تبدیل شدن زحل و قمرهای آن به آنچه امروز است، باشد.

اسکات شپرد (Scott Sheppard) یکی از اخترشناسان موسسه علمی کارنگی که رهبر این تیم اکتشاف است، می گوید: «با استفاده از یکسری از بزرگترین تلسکوپ های جهان توانستیم فهرست ماه های کوچک اطراف این سیاره عظیم را کشف کنیم. این ماه ها نقش بسزایی برای کمک به ما در شناسایی اینکه سیاره های منظومه شمسی چگونه شکل گرفته اند، بازی می کنند.»

هر کدام از ماه های کشف شده تقریباً 5 کیلومتر قطر دارند و 17 عدد از آنها به رتروگراد (retrograde) یا در جهت مخالفت چرخش زحل در مدار حرکت می کنند. یکی از آنها حالا دورترین ماه شناخته شده از زحل است.

منابع

خبر علمی «تعداد ماه های زحل از مشتری بیشتر شد» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به The Guardian و مجله دانشمند، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا