اسباب بازی در مقایسه با ابزار دیجیتال، هدیه بهتری برای کودکان است

جذاب ترین هدیه ها در واقع ممکن است بهترین ها برای فرزندان شما نباشند. به گفته آکادمی کودکان آمریکا، بهترین وسائل بازی همان اسباب بازی های قدیمی هستند.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، بر اساس تحقیقات، اسباب بازی های ساده و سنتی بهتر از بازی هایی با مانیتور و صفحات چشمک زن است که این روزها در لیست آرزوهای تمامی کودکان قرار دارند؛ یعنی وسائل خانه سازی بهتر از آی پد و کتاب و جدول بهتر از بازی های کامپیوتری هستند.

به گفته آلیا هیلی، سرپرست این تحقیق، هدف و انگیزه تحقیق، کمک به والدین برای توجه به سلامت جسمی، روحی و اجتماعی نوزادان و کودکان بوده است. یافته ها نشان می دهند کاهش استفاده از ابزار الکترونیکی موجب افزایش کیفیت بازی کودکان می شود و تمرکز و خلاقیت آنها را بالا می برد.

تحقیقات در سال 2016 نیز ثابت کرده بود که بازی های سنتی و قدیمی مانند جدول یا خانه سازی بیشتر از بازی های دیجیتال به توسعه زبان کودک کمک می کند. هیلی به والدین هشدار می دهد که در بحث بازی های کودکان به هیچ عنوان درگیر تکنولوژی های روز دنیا نشوند. اسباب بازی های قدیمی موجب می شوند کودک بیشتر از خلاقیت و تخیل خود استفاده کند.

بهترین انتخاب هایی که توصیه می شوند شامل وسائل خانه سازی، کاغذ، مداد شمعی، وسائل نقاشی، عروسک، توپ، کتاب و شخصیت های عروسکی است. پدر و مادر باید به دنبال اسباب بازی هایی باشند که ارتباط کودکان را تقویت کنند. بازی های رومیزی ساده نیز ابزاری فوق العاده و مفرح برای آموزش نوبت و نظم و ترتیب هستند.

وقتی کودکان به جای بازی های الکترونیک با اسباب بازی های عادی بازی می کنند، والدین نیز راحت تر می توانند در بازی شرکت کنند. به این ترتیب آنها قسمت کردن اسباب بازی و خواندن زبان بدن طرف مقابل و همکاری با او (چیزهایی که با مانیتورها و بازی های ویدئویی امکانپذیر نیستند) را یاد می گیرند. ما نمی خواهیم کودکان مهارت های فردی و اجتماعی خود را از دست بدهند و این اتفاق که این روزها وسائل الکترونیکی فراوانی را در دست کودکان می بینیم، اسباب تنش و اضطراب زیادی را فراهم آورده است.

بعضی والدین خیال می کنند بازی های ویدئویی امکان صحبت کردن کودکان را حین بازی فراهم می کنند و این تقابل اجتماعی است؛ اما آنها نمی دانند که این نوع ارتباط با گفتگویی که در آن تماس چشمی و یادگیری اتفاق می افتد، متفاوت است. اینجا است که ارزش اسباب بازی های قدیمی مشخص می شود که کمک می کنند کودکان در کنار هم حضور داشته باشند و از هم چیزی یاد بگیرند.

منابع

خبر علمی «اسباب بازی در مقایسه با ابزار دیجیتال، هدیه بهتری برای کودکان است» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به South China Morning Post و مجله موفقیت، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا