برای ساعات بعد از مدرسه فرزندتان برنامه ریزی کنید

برنامه ریزی برای ساعات بعد از مدرسه کودکان و نوجوانان می تواند زندگی آنها را غنی تر سازد و به تجارب شان بیفزاید. چند نمونه از فعالیت های بعد از مدرسه عبارتند از:

  • کلاس های علمی مانند زبان
  • کلاس های هنری مانند موسیقی و تئاتر
  • کلاس های ورزشی مانند فوتبال
  • فعالیت های داوطلبانه مانند حضور و کار در مسجد

برنامه های بعد از مدرسه فرصت بزرگی برای کودکان و نوجوانان است تا از فعالیت های روزمره مدرسه، کمی فاصله بگیرند. شما می توانید با سازماندهی و برنامه ریزی برای ساعات آزاد فرزندتان، او را برای آینده ای درخشان آماده کنید.

بر اساس پژوهش های وزارت آموزش و پرورش ایالات متحده آمریکا، شرکت کودکان در برنامه ها و فعالیت های بعد از مدرسه مزایای زیر را دارد:

  • افزایش توانایی خواندن
  • افزایش و شکل گیری علایق و مهارت های جدید
  • بهبود و تعامل حضور در مدرسه
  • بهبود در انجام تکالیف (مشق شب)
  • شکل گیری آرمان و اهداف برای آینده از جمله تمایل رفتن به دانشگاه

اما چه نوع برنامه ای برای بعد از مدرسه مناسب است؟
خب؛ جواب به این سوال بستگی به شخصیت و نیازهای کودک تان دارد. پیدا کردن علاقه مندی کودک و پرورش آن از کارهای بسیار مهم والدین می باشد. اما دقت کنید برنامه های زیادی در جامعه برای مشغول کردن کودک تان وجود دارد، که شرکت در آنها سبب تعامل و اجتماعی شدن کودک می شود. با این حال حضور بیش از حد و ثبت نام در همه ی کلاس ها، به خستگی و دوری از هدف اصلی (مدرسه) منجر می شود. بنابراین برنامه ریزی بیش از حد، خوب و درست نیست. برای کودک باید وقت آزاد نیز در نظر گرفت و فراموش نکنید کودک حتماً باید ساعاتی را نیز در کنار خانواده خود باشد.

ممکن است به اندازه ی کافی بودجه برای ثبت نام فرزند خود نداشته باشید. خب؛ برنامه ریزی بعد از ساعات مدرسه را در منزل اجرا کنید. زمانی برای مشاهده ی تلویزیون یا سی دی های آموزشی در نظر بگیرید. پس از انجام تکالیف مدرسه، کارهای ساده و جالب خانه را به فرزندتان محول کنید. آموزش آشپزی، برنامه ای آموزشی و تفریحی خواهد بود.

سیاست درس – درس و درس برای نه ماه تحصیلی، سیاست درستی نیست. مدارس به دنبال شناسایی و پرورش علایق و استعدادهای دانش آموزان نمی باشند؛ آنها تنها درس های پیش فرض را درس می دهند و تمام. به دنبال شناسایی استعدادهای فرزندتان باشید و در کنار درس خواندن، آنها را به سمت علایق شان هدایت کنید. مراقب باشید علایق خود را به فرزندتان تحمیل نکنید.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله علمی و آموزشی «برای ساعات بعد از مدرسه فرزندتان برنامه ریزی کنید»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقالات وب سایت WikiHow به عنوان منابع اصلی مورد استفاده قرار گرفته اند.

[/toggle]

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا