برای ساعات بعد از مدرسه فرزندتان برنامه ریزی کنید

تبلیغات
فروشگاه شارژ، محصولات مجازی و خدمات بر خط های یو

برنامه ریزی برای ساعات بعد از مدرسه کودکان و نوجوانان می تواند زندگی آنها را غنی تر سازد و به تجارب شان بیفزاید. چند نمونه از فعالیت های بعد از مدرسه عبارتند از:

  • کلاس های علمی مانند زبان
  • کلاس های هنری مانند موسیقی و تئاتر
  • کلاس های ورزشی مانند فوتبال
  • فعالیت های داوطلبانه مانند حضور و کار در مسجد

برنامه های بعد از مدرسه فرصت بزرگی برای کودکان و نوجوانان است تا از فعالیت های روزمره مدرسه، کمی فاصله بگیرند. شما می توانید با سازماندهی و برنامه ریزی برای ساعات آزاد فرزندتان، او را برای آینده ای درخشان آماده کنید.

بر اساس پژوهش های وزارت آموزش و پرورش ایالات متحده آمریکا، شرکت کودکان در برنامه ها و فعالیت های بعد از مدرسه مزایای زیر را دارد:

  • افزایش توانایی خواندن
  • افزایش و شکل گیری علایق و مهارت های جدید
  • بهبود و تعامل حضور در مدرسه
  • بهبود در انجام تکالیف (مشق شب)
  • شکل گیری آرمان و اهداف برای آینده از جمله تمایل رفتن به دانشگاه

اما چه نوع برنامه ای برای بعد از مدرسه مناسب است؟
خب؛ جواب به این سوال بستگی به شخصیت و نیازهای کودک تان دارد. پیدا کردن علاقه مندی کودک و پرورش آن از کارهای بسیار مهم والدین می باشد. اما دقت کنید برنامه های زیادی در جامعه برای مشغول کردن کودک تان وجود دارد، که شرکت در آنها سبب تعامل و اجتماعی شدن کودک می شود. با این حال حضور بیش از حد و ثبت نام در همه ی کلاس ها، به خستگی و دوری از هدف اصلی (مدرسه) منجر می شود. بنابراین برنامه ریزی بیش از حد، خوب و درست نیست. برای کودک باید وقت آزاد نیز در نظر گرفت و فراموش نکنید کودک حتماً باید ساعاتی را نیز در کنار خانواده خود باشد.

ممکن است به اندازه ی کافی بودجه برای ثبت نام فرزند خود نداشته باشید. خب؛ برنامه ریزی بعد از ساعات مدرسه را در منزل اجرا کنید. زمانی برای مشاهده ی تلویزیون یا سی دی های آموزشی در نظر بگیرید. پس از انجام تکالیف مدرسه، کارهای ساده و جالب خانه را به فرزندتان محول کنید. آموزش آشپزی، برنامه ای آموزشی و تفریحی خواهد بود.

سیاست درس – درس و درس برای نه ماه تحصیلی، سیاست درستی نیست. مدارس به دنبال شناسایی و پرورش علایق و استعدادهای دانش آموزان نمی باشند؛ آنها تنها درس های پیش فرض را درس می دهند و تمام. به دنبال شناسایی استعدادهای فرزندتان باشید و در کنار درس خواندن، آنها را به سمت علایق شان هدایت کنید. مراقب باشید علایق خود را به فرزندتان تحمیل نکنید.

برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.

مقاله علمی و آموزشی «برای ساعات بعد از مدرسه فرزندتان برنامه ریزی کنید»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقالات وب سایت WikiHow به عنوان منابع اصلی مورد استفاده قرار گرفته اند.

برچسب ها
تبلیغات
فروشگاه شارژ، محصولات مجازی و خدمات بر خط های یو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط