تبدیل عکس غذا به دستور تهیه با PixFood

اپلیکیشن PixFood با استفاده از هوش مصنوعی به شما این امکان را می دهد تا با عکس گرفتن از غذاهای مورد علاقه تان، ضمن تشخیص مواد تشکیل دهنده موجود در آنها، دستور تهیه آنها را هم در اختیار بگیرید.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، هم اکنون اپلیکیشن های بسیاری در رابطه با دستور تهیه غذا راه اندازی شده اند ولی تنها چیزی که در اختیار کاربران قرار می دهند، یک دستور تهیه ساده است. اما PixFood امکان دسترسی کاربران به یک دستور درست و حسابی را در یک زمان خاص فراهم می کند.

اپلیکیشن های مشابه معمولاً با درخواست از کاربر برای پُر کردن یک نظرسنجی و تشخیص ذائقه و سلیقه افراد، فرآیند بسیار طولانی تر و پیچیده تری را پیش روی او قرار می دهند. ولی PixFood که در ماه اوت راه اندازی شده و در حال حاضر 3000 کاربر فعال از 10 هزار دانلود دستور تهیه غذا در اختیار دارد، به لطف تشخیص سریع یک عکس، این فرآیند را به کوتاه ترین زمان ممکن کاهش داده است.

در واقع این استارت آپ یک اپلیکیشن غذایی مجهز به هوش مصنوعی با سیستم تشخیص تصویر پیشرفته است. تجربه کاربران در این اپ بسیار ساده و راحت خواهد بود. در واقع همه چیز با عکس گرفتن در آشپزخانه یا سوپرمارکت از هر غذا یا مواد تشکیل دهنده غذایی که قصد پخت آن را دارند، آغاز می شود. این یک سیستم کاملاً اختصاصی است. یعنی وقتی کاربران عکس غذای مورد علاقه خود را می گیرند، این اپلیکیشن بلافاصله پیشنهادهای دستور تهیه اختصاصی برای آنها ارسال می کند.

در ابتدا این پیشنهادها تقریباً برای همه کم و بیش یکسان هستند ولی با ادامه استفاده از آن، این اپلیکیشن با بررسی رفتارهای کاربران، به خوبی اینکه دقیقاً چه چیزی را می پسندند و دوست دارند را تشخیص می دهد. در واقع این سیستم، نوعی استفاده جالب از تکنولوژی بصری است. ضمن اینکه سیستم هوش مصنوعی بتدریج شما را به دیگر کاربران مرتبط کرده و به شما اجازه می دهد تا غذای دلخواه خود را سفارش دهید. همچنین همکاری با رستوران ها، فروشگاه های مواد غذایی و دیگر سرویس های دلیوری غذا از جمله تجربیات آتی کاربران در این اپلیکیشن معرفی شده اند.

منابع

خبر علمی «تبدیل عکس غذا به دستور تهیه با PixFood» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به CNET و Android Headlines و مجله پنجره خلاقیت، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا