کشف جهانی از میکروارگانیسم ها زیر زمین

یک شبکه عظیم و در هم آمیخته از میکروارگانیسم ها به وسعت اقیانوس های جهان، زیر سطح زمین کشف شده است.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، دانشمندان حفره ای به عمق یک و نیم مایل در بستر دریا ایجاد و انبوهی از موجودات ریز را کشف کردند که احتمالاً میلیون ها سال در آنجا می زیسته اند. این موجودات سرسخت با دمای خارق العاده، بدون نور و اندک ماده غذایی می زیستند. دانشمندان سراسر جهان در این پروژه پژوهشی ده ساله همکاری کردند. آنها طی پژوهش متوجه شدند 70 درصد باکتری های زمین زیر آن زندگی می کنند.

از آن زمان تاکنون آنها این قسمت دست نخورده دانش را گالاپاگوس عمیق (Galapagos of the deep) نامیده اند، زیرا شباهت زیادی به جزایر گالاپاگوس در اقیانوس آرام دارد.

جالب آنکه این دنیای جدید عاری از هر گونه دخالت و خسارت انسانی است. این تحقیق برای بررسی میزان حیات موجود زیر زمین انجام شده بود.

محققان Deep Carbon Observatory در جلسه سالانه بنیاد ژئو فیزیک آمریکا تخمین خود از حیات موجود زیر سطح زمین را اعلام کردند. میچ سوگین (Mitch Sogin) از آزمایشگاه حیات دریایی وودز هول (Marine Biological Laboratory Woods Hole) در این باره گفت: «اکتشاف زیر سطح زمین شبیه اکتشاف در جنگل های موسمی آمازون است. در همه جا نشانی از حیات و انبوهی از ارگانیسم های ناشناخته وجود دارد.»

دانشمندان نمونه ای از میکروب های موجود در سوراخ هایی در عمق بیش از 3 مایل را جمع آوری کردند و یک مدل از این اکوسیستم نهان را ساختند.»

محققان معتقدند این بیوسفر عمیق تقریباً دو برابر حجم تمام اقیانوس ها است. دانشمندان اعلام کرده اند این جهان تازه کشف شده حاوی 7.5 تن کربن به ازای هر کیلومتر مربع است.

منابع

خبر علمی «کشف جهانی از میکروارگانیسم ها زیر زمین» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به Deep Carbon Observatory، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا