کاهش 88 درصدی جمعیت بزرگترین گله شاه پنگوئن های قطبی

شرایط جوی زمین بقدری مهیب شده که گرمایش زمین حتی به قطب نیز رحم نکرده و موجب شده که 88 درصد از جمعیت بزرگترین گروه شاه پنگوئن های قطبی کم شود.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، گرمایش زمین بطور عمده ای بدست انسان ها صورت گرفته، ولی دامنه و تبعات آن گریبانگیر همه موجودات زنده زمین شده است. به تازگی مشخص شده که حتی موجودات قطبی نیز بواسطه گرمای زمین با مشکلات بسیار بزرگی روبرو شده اند و کاهش چشمگیری در تعداد موجودات این منطقه به چشم می خورد.

در این میان یکی از بزرگترین گله های شاه پنگوئن جهان نیز به شدت با بحران جمعیت روبرو شده است. این گروه ویژه که کلونی آنها در دهه 60 میلادی کشف شده بود، بزرگترین کلونی شاه پنگوئن شناخته شده در جهان است، ولی اخبار منتشر شده خبر از کاهش 88 درصدی جمعیت آنها در سال های اخیر دارد.

به این ترتیب احتمال نابودی این کلونی در طول سال های آینده وجود دارد. شایان ذکر است که عکس برداری ماهواره ای از این بحران پرده برداشته است و این کلونی را که بزرگترین کلونی شاه پنگوئن و دومین کلونی بزرگ پنگوئن در جهان است، به عنوان نمادی از آسیب گرمایش زمین به موجودات زنده نشان داده است.

منابع

خبر علمی «کاهش 88 درصدی جمعیت بزرگترین گله شاه پنگوئن های قطبی» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به nature و Interesting Engineering و مجله دانشمند ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا